spravy.sk spravy.sk

Ferrari už nemá co skrývat - všetko pre Schumiho

Barrichello skoro plakal

{+l550}Ked v tlacovom stredisku na A1 Ringu ukázali v poslednom kole šéfa Ferrari Jean Todta, ako živo komunikuje vysielackou, ozval sa mistnostou šum: Azda len nechce, aby Barrichello pustil Schumachera pred seba!
Stalo sa. Na výjazde do cielovej rovinky Brazílcan spomalil a Michael okolo neho prešiel s lahkým mávnutím ruky. Ferrari už nemá co skrývat - Schumacher je Boh a Barrichello môže o vítazstvách už len snívat! Pritom išlo len o výmenu dvoch bodov - ak by ostalo predchádzajúce poradie, Nemec by nemal 6 ale len 4…
Necudo, že vo Ferrari zavládlo po pretekoch dusno. ,,Tím má právo urobit nieco také. Pre mna to znamenalo stratu pozície, ktorú som si vybojoval v pretekoch. Považujem ich za jedny z najlepších, aké som odjazdil," skonštatoval priškrteným hlasom Rubens Barrichello, ktorý sa viackrát pocas tlacovky takmer rozplakal. Na otázku, ci to bolo po prvý raz, ked musel na pokyn tímu ustúpit, odvetil: ,,Už velakrát sa stalo, že ma požiadali, aby som spomalil. Teraz potrebujem cas, aby som sa porozprával s našim vedením."
Atmosféra na stupnoch vítazov, ale aj na stretnutí s novinármi, pripomínala kar. Už dopoludnia prišla správa o leteckom neštastí významného technika z Ilmoor-Engineering (úpravca motorov pre McLaren) Paula Morgana - Coulthard mu po pretekoch venoval svoj jedenásty triumf triumf kariéry, po pretekoch bolo zasa divne vo Ferrari: ,,Všetko by bolo iné, keby ma na štarte nesklamala elektronika. Nemuselo by sa stat to, co sa nakoniec stalo aj s Rubensom aj s Juanom Pablom Montoyom," hovoril bez Michael Schumacher. ,,Je to filozofia a rozhodnutie tímu. Niekto to môže schvalovat, iný akceptovat a nevylucujem, že sa nájdu aj takí, co budú tento krok kritizovat. No teraz, ked je David druhý a Mika opät vypadol je možné ocakávat podobné rozhodnutia aj zo strany McLarenu… Keby som nebal za Rubensom tak blízko, urcite by pokyn na spomalenie nedostal."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac