spravy.sk spravy.sk

Ferrari chcelo získať Adriana Neweyho

"Pracovať pre Ferrari len preto, že by som robil pre Ferrari, ma skutočne nezaujíma," povedal Adrian Newey.

Teraz už konečne chápeme na čo myslel Christian Horner vo chvíli, keď povedal, že po predĺžení zmluvy so Sebastianom Vettelom a 50 najdôležitejšími spolupracovníkmi Red Bullu Racing si poriadne vydýchol. Ferrari mu totiž chcelo uchmatnúť dizajnéra Adriana Neweyho.

Podľa informácií BBC oslovilo Ferrari Brita v minulom roku až dvakrát a ponúklo mu prestup do Maranella, ktorý bol pochopiteľne okorenený veľkým množstvom eur. Päťdesiatdvaročný Newey to však odmietol napriek vyše desaťmiliónovej ponuke a namiesto toho predĺžil zmluvu s Red Bullom až do roku 2014.

"Tu v Red Bulle som šťastný," uviedol Newey pre F1 Racing. "Teší ma, ak je moja práca cenená, ale to nie je mojim pohonom, ktorý má ráno postaví z postele. Robím to preto, lebo mám veľmi rád výzvy formulového dizajnu."

"Už predtým som mal ponuky Ferrari a bral som ich do úvahy, ale v F1 ide o ľudí a nie o značky. Pracovať pre Ferrari len preto, že by som robil pre Ferrari, ma skutočne nezaujíma," dodal dizajnérsky génius.

Šéf Ferrari Stefano Domenicali nepopiera, že okrem stratéga Neila Martina by chcel z Red Bullu získať aj Neweyho. "Adrian patrí medzi najlepších v F1 - ak nie je aj vôbec najlepší. Často žartujeme na tému jeho príchodu do Ferrari, ale mám pocit, že je v Anglicku šťastný a chce ostať v Red Bulle," povedal Domenicali pre Gazzettu dello Sport.

K situácii sa vyjadril aj súčasný šéf Red Bullu Racing Christian Horner: "Dokážem pochopiť, že sa o Adriana zaujíma niektorý z formulových tímov. On si však svoj život v Red Bulle užíva a som si istý, že tu zotrvá ešte niekoľko rokov."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Adrian Newey

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac