spravy.sk spravy.sk

Newey a Surtees už v sieni slávy Motor Sportu

Renomovaný britský odborný magazín Motor Sport poctil dve významné osobnosti motošportu, ktorým našiel miesto vo svojej sieni slávy.

Renomovaný britský odborný magazín Motor Sport poctil dve významné osobnosti motošportu, ktorým našiel miesto vo svojej sieni slávy. Vo štvrtok sa v Londýne dočkali ocenenia Adrian Newey a John Surtees.

Newey je momentálne technickým šéfom Red Bullu Racing a majstrovský titul získal v minulosti aj s Williamsom a McLarenom. "Je to skvelý pocit," uviedol Newey. "Nikdy som ani nesníval o tom, že by som sa dostal do spoločnosti toľkých legiend a ľudí, ktorých som sledoval a ktorým som v mladšom veku veľmi fandil."

"To, že sa Adrian dočkal takéhoto ocenenia za svoje aktivity a úspech v motošporte, je skvelé," skonštatoval šéf Red Bullu Racing Christian Horner. "A je to aj absolútne zaslúžené. Okrem toho je to super-milý chlapík, ktorý si zaslúži všetky tieto ocenenia. Pochopiteľne s ním spolupracuje skvelý tím, ale jeho traťový zápis v motošporte v podstate nemá obdobu."

V sieni sa už nachádzajú napríklad Ayrton Senna, Michael Schumacher, Enzo Ferrari, Jim Clark, Jackie Stewart, Juan Manuel Fangio či Stirling Moss. K nim teraz treba prirátať aj Johna Surteesa, ktorý získal majstrovské tituly v kategóriách motocyklov i v F1.

"Je to pre mňa nová skúsenosť," povedal 78-ročný Surtees, ktorého syn Henry tragicky zahynul v roku 2009. "V USA už som v sieni slávy, ale je fajn, že som sa pridal aj k týmto kapacitám motošportu."

V minulom roku Motor Sport nominoval do svojej siene slávy Jacka Brabhama, Franka Williamsa, Jodyho Schecktera a Daria Franchittiho.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Adrian Newey

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac