spravy.sk spravy.sk

Stuck: Vettelova dominancia športu neškodí

"Veď aj Michael Schumacher bol vo svojich časoch veľmi dominantný. Teraz sme vstúpili do éry Vettela."

Dominancia Sebastiana Vettela podľa mnohých pozorovateľov škodí formule 1, ale Hans-Joachim Stuck má iný názor. Pred desiatimi rokmi zažíval šport podobné časy pri Michaelovi Schumacherovi, ale dnes na ne spomíname ako na veľkú éru legendárneho pretekára. V daných chvíľach to možno nebolo najkrajšie a najatraktívnejšie divadlo, ale aj po rokoch si ho pamätáme. Značke Ferrari dali roky 2000 až 2004 lesk, na aký dlho čakala.

Dnes podobne vládne Red Bull. "Dominancia, s akou Sebastian Vettel vyhral Veľkú cenu Kórejskej republiky, bola opäť raz úchvatná," uviedol vo svojom stĺpčeku pre sport1.de bývalý pretekár Hans-Joachim Stuck. "Red Bull zvládol všetko fakt dobre a Vettel mal perfektný štart. Preteky kontroloval už od samého začiatku a môže sa stať, že titul získa už po pätnástich z celkového počtu devätnástich podujatí. Napokon je však celkom jedno či sa mu to podarí skôr alebo neskôr."

Majster sveta si podľa Stucka svoj titul vždy zaslúži, pretože odvádza počas ročníka ako takého najlepšiu prácu. "Nemyslím si ani to, že Vettelova súčasná dominancia by mala F1 škodiť. Veď aj Michael Schumacher bol vo svojich časoch veľmi dominantný. Teraz sme vstúpili do éry Vettela. Keď ho chcú ostatní zdolať, musia sa zlepšiť."

V Kórejskej republike zaujal okrem Vettela aj iný Nemec Nico Hülkenberg. "Podal veľmi dobrý výkon," hovorí rodák z Garmisch-Partenkirchenu. "Celý tím Sauber pracoval dobre. Hülkenberg zvolil perfektné nastavenie a jeho auto malo skvelú trakciu. Dúfam, že vďaka tomuto výsledku získa ďalšie argumenty, ktoré mu pomôžu pri hľadaní nového miesta. Tí, ktorí to majú vo svojich rukách, teraz o veci určite premýšľajú."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac