spravy.sk spravy.sk

Stuck: Konkurencii ostáva len nariekanie

"Keď sa sťažujú na nudu, musia jednoducho spraviť viac," odkazuje Hans Joachim Stuck.

Sebastian Vettel má našliapnuté za štvrtým majstrovským titulom v rade. Za istých okolností ho mohol potvrdiť už v japonskej Suzuke, ale nebolo to kompletne v jeho rukách. Teraz je to už iné: v Indii mu postačí piate miesto a bude sa môcť tešiť. Podľa bývalého pretekára Hansa Joachima Stucka mu cez víkend pomohla aj dobrá stratégia, ktorú však "treba vedieť aj presadiť."

Po úvodnom kontakte s Lewisom Hamiltonom pritom mohli prísť aj problémy. "Okrem potrebnej štipky šťastia ho však symbolizuje aj koncentrovaná práca," pokračoval 62-ročný Nemec vo svojom stĺpčeku pre sport1.de. "Aj keď mu v Indii stačí na štvrtý titul aj piate miesto, na jeho dennodennej práci sa nič nezmení. Aj tentoraz pôjde naplno za víťazstvom."

"Kto si v práci alebo v súkromí niečo vybuduje, zvykne si na určitý štandard. U Vettela je týmto štandardom víťazenie v pretekoch a získavanie titulov. Preto si nemyslím, že by mal mať problémy s motiváciou. Ak získa štvrtý titul, jeho cieľom bude piaty," konštatuje Stuck.

V Red Bulle si Vettel vybudoval veľmi solídne zázemie a prestup do inej stajne by vraj nedával zmysel. "Zo strednodobého hľadiska to považujem za nepravdepodobné. To by bol pekne blbý. Všetky tie diskusie o najlepšom aute sú jednoducho nezmyselné. Vettel nemusí nikomu nič dokazovať. Musí mu ísť len o to, aby ostal úspešný."

"Kým sa bude v Red Bulle cítiť dobre a bude mať dobré auto, tak z môjho pohľadu nemá dôvod odísť. Prečo by si mal život robiť zbytočne ťažším? Konkurencii momentálne neostáva nič iné ako nariekanie. Keď sa sťažujú na nudu, musia jednoducho spraviť viac," odkazuje Hans Joachim Stuck.

V budúcej sezóne sa budú chcieť o tituly pobiť aj tímy Ferrari, Mercedes či Lotus. "Dominancia Red Bullu nemusí pokračovať," hovorí Stuck. "V novom roku budú karty rozdané nanovo. Prídu zmeny pravidiel a musíme si počkať, komu to ako vyjde. Isté je však jedno: Adrian Newey nebude doma oddychovať alebo hrať golf. Naďalej pracuje. A má Vettela..."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac