spravy.sk spravy.sk

Bez peňazí by som nejazdil, tvrdí Stuck

"Nevidím nikoho, kto by mohol Vettela zdolať. To by sa mu najskôr niekto musel vôbec priblížiť," hovorí Nemec.

Kimi Räikkönen pred víkendom v Abú Zabí pohrozil, že ak nedostane peniaze, za Lotus už nenastúpi. Novinárom v piatok povedal, že od začiatku sezóny dostal "nula eur" a vážne naznačil bojkot. Na okruhu Yas Marina nakoniec súťažil, ale po sobotňajšej diskvalifikácii vypadol v nedeľu už v prvej zákrute.

"Kým mu Lotus dlží peniaze, tak nepotrebuje jazdiť. Kam sme sa to dostali?" pýta sa vo svojom tradičnom stĺpčeku na sport1.de bývalý pretekár Hans-Joachim Stuck. "Jazdci podstupujú na trati riziko a za to musia byť platení. Konal by som rovnako ako Kimi a povedal by som: kým nedostanem peniaze, nebudem jazdiť!"

"Ale to, že by Kimi v nedeľu úmyselne havaroval, si pri najlepšej vôli neviem predstaviť," pokračoval ďalej Nemec. "Nebolo to len o tom, že by svoje auto odstavil a vyhlásil jeho nefunkčnosť. Mal nehodu, do ktorej sa okrem neho zapojil aj ďalší jazdec. A niečo také pilot nespraví úmyselne."

Aj ďalšia z aktuálnych tém sa týka Lotusu. Tím potrebuje rozriešiť jazdeckú otázku a dlho sa zdalo, že siahne po Pastorovi Maldonadovi. Po dohode Lotusu s investormi z Quantum Motorsport sa ale do roly favorita dostáva Nico Hülkenberg. "Aj tak je dosť divné, že niekto jeho formátu sa musí vôbec obávať o svoju budúcnosť."

"Nico dosahuje v podradnom aute pravidelne dobré výsledky a nezaslúžil by si kokpit v tíme Sauber alebo Lotus, ale kokpit v špičkovej stajni. Držím mu palce, nech sa niekam dostane, pretože ak by skončil mimo F1, už by sa mu ťažko vracalo späť," vraví Stuck. "Situácia okolo Räikkönena a Hülkenberga napokon dobre ukazuje finančnú labilnosť F1."

Pred nami sú ešte posledné dve veľké ceny v USA a v Brazílii, v ktorých už rodák z Garmisch-Partenkirchenu žiadne veľké prevraty nečaká. "To, čo predvádzajú Sebastian Vettel a Red Bull, je jednoducho neuveriteľné. Nevidím nikoho, kto by mohol Vettela zdolať. To by sa mu najskôr niekto musel vôbec priblížiť. Majstrovstvá sú už rozhodnuté a v budúcom roku nás čakajú nové motorové pravidlá. Tímy už teda autá nijako intenzívne nevyvíjajú," dodal Hans-Joachim Stuck.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Hans-Joachim Stuck

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac