spravy.sk spravy.sk

Film "1: Life on the limit" čaká premiéra

V Londýne má v piatok premiéru nový dokumentárny film s názvom "1: Life on the Limit", teda "Život na limite".

V Londýne má v piatok premiéru nový dokumentárny film s názvom "1: Life on the Limit", teda "Život na limite". Dielo Paula Crowdera prinesie pohľad na najnebezpečnejšiu éru histórie formuly 1, teda na 60. a 70. roky minulého storočia.

Mnoho archívnych snímok rozpovie zaujímavý príbeh, ktorý je doplnený vyjadreniami osobností ako Bernie Ecclestone, Max Mosley, Sid Watkins, Jackie Stewart, Niki Lauda, John Surtees, Emerson Fittipaldi, Mario Andretti, Nigel Mansell, Jody Scheckter, Damon Hill, Michael Schumacher, Sebastian Vettel, Lewis Hamilton, Jenson Button, Jacky Ickx a Martin Brundle.

O produkciu filmu sa postarali Michael Shevloff a Nigel Sinclair, pričom neskôr menovaný Sinclair už vyhral Grammy za diela ‘No Direction Home: Bob Dylan’ a ‘Foo Fighters: Back And Forth’. Toto všetko by malo byť zárukou kvality.

"Počiatky súťaženia vo formule 1 boli celkom iným obdobím - riziko bolo vysoké a osobnosti výraznejšie ako čokoľvek," povedal Sinclair. "Náš film je zážitkom, v rámci ktorého cestujeme naprieč svetom s kúzelným cirkusom obklopujúcim šport vzdorujúci smrti. Je to ale aj o zažití tragédií, ktoré sú s tým spojené. Je to emotívne, hrôzostrašné a tak aj veľmi, veľmi vzrušujúce. Napokon je to ale o ľudskosti a priateľstve medzi jazdcami."

"Za cieľ sme si stanovili zachytiť dušu formuly 1, smrad a zvuk, charizmu jazdcov i pionierskeho ducha inej generácie," pridal svoj názor Shevloff. "Bolo to celkom iné obdobie, tak surové a reálne."

"Preteky formuly 1 sledujú pri presune cirkusu okolo sveta milióny ľudí, ale mnohí z nich vôbec nepoznajú históriu, ktorá za tým je. Kedysi to bol neuveriteľne nebezpečný šport," pripomína Crowder, ktorého film má divákovi rozpovedať celý príbeh a poskytnúť detailný pohľad do zákulisia celého tohto života a jednotlivých osobností, ako aj problémov a triumfov najvýznamnejších ľudí z tohto prostredia.

Či sa film dostane aj na plátna našich kín, je zatiaľ otázne. Každopádne pôjde len o "obmedzené kino-šírenie v rôznych teritóriách." DVD by sa na pultoch predajní malo objaviť v priebehu tohto roku.

Trailer:

 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Filmy a dokumenty o F1

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac