spravy.sk spravy.sk

Max Verstappen: Za mnou sú poriadne náročné týždne

"Veľa som cestoval a neprestajne som v pohybe. Záujem médií je obrovský a často poskytujem rozhovory," hovorí Max Verstappen.

Max Verstappen je už takmer tri týždne potvrdený v pozícii budúcoročného pretekára Scuderie Toro Rosso. Momentálne má ešte len šestnásť rokov a už mal možnosť na vlastnej koži si vyskúšať obrovský záujem médií. So svojim novým tímom navštívil aj Veľkú cenu Belgicka a neprestajne odpovedal na množstvo rôznych otázok. Všade ho sprevádza aj jeho otec Jos, ktorého si takisto pamätáme z pôsobenia v F1. Dáva na neho pozor.

"Za mnou sú poriadne náročné týždne," povedal Verstappen mladší v rozhovore pre svoju internetovú stránku. "Veľa som cestoval a neprestajne som v pohybe. Záujem médií je obrovský a často poskytujem rozhovory. Myslím si, že aj to je súčasť toho všetkého. Formula 1 ale bola vždy môj sen a tak ma to príliš neznepokojuje."

Najatie mladučkého jazdca sa nestretlo len s pozitívnymi ohlasmi, no objavilo sa aj pomerne veľké množstvo kritiky. "Ak vás potvrdia ako najmladšieho jazdca histórie F1, tak musíte očakávať aj kritiku. Bol som na to pripravený. V skutočnosti mi je to aj jedno a nestarám sa o to, pretože každý má právo na vlastný názor. Uvidíme čo prinesie budúci rok," pokračoval pretekár, ktorý sa narodil v belgickom Hasselte.

A čo budúcoročné ciele? "Toro Rosso v posledných rokoch bojovalo o body a tak sa ich pokúsim získať čo najviac," odpovedal Max Verstappen. "Tím ma dobre prijal a ľudia v Toro Rosso sú veľmi milí. Je veľmi dôležité, že chcú spraviť všetko pre moju pripravenosť a pre to, aby som si ako jazdec veril. Teším sa na to, že v budúcom roku odvediem všetko, čo bude v mojich silách."

{+T82102}

Budúca sezóna sa prvými testami rozbehne už vo februári a úvodné preteky sú predbežne naplánované na polovicu marca, takže času na prípravu nie je veľa. "Max vie, čo musí pred novou sezónou spraviť," prihlásil sa o slovo Jos Verstappen. "Stratégia je jasná: musí sa koncentrovať na pretekársky šport. My mu pomôžeme so všetkým mimo trate. Je to dôležité a mali sme možnosť vidieť záujem médií počas víkendu v Spa. Musí sa pripravovať fyzicky, trénovať na simulátore, absolvovať testy na trati, dostať superlicenciu, prejsť prípravou sedadla a podobne."

Podľa Verstappena staršieho zatiaľ nie je isté, ktorých piatkových tréningov sa Max zúčastní, ale hovorí sa o japonskom víkende a potom o posledných troch víkendoch sezóny. "Zatiaľ si tým nie som istý. Toto rozhodnutie nechávame na tíme," vraví Jos Verstappen, ktorý verí, že jeho syn bude po fyzickej stránke dokonale pripravený: "Riadenie auta F1 nie je veľmi ťažké a náročné, ale hlavne krčné svaly musia byť dobre vytrénované. Do pretekov máme ešte šesť mesiacov a to už bude fyzicky pripravený."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Jos Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac