spravy.sk spravy.sk

Carmen Jordá: Krása dôležitejšia ako výkon?

Od štvrtkového rána sa pošuškávalo o tom, že do kádra Lotusu pribudne žena. Napokon sa to aj potvrdilo a tím vydal tlačové vyhlásenie predstavujúce jazdkyňu menom Carmen Jordá.

Od štvrtkového rána sa pošuškávalo o tom, že do kádra Lotusu pribudne žena. Napokon sa to aj potvrdilo a tím vydal tlačové vyhlásenie predstavujúce jazdkyňu menom Carmen Jordá. Tá by mala pôsobiť na pozícii "vývojového jazdca", zúčastňovať sa jednotlivých testov a pomáhať na simulátore. V priebehu roku 2015 vraj dostane príležitosť aj v aktuálnom monoposte.

Carmen je dcérou bývalého pretekára menom José Miguel Jordá. Pôsobila v európskych "open" majstrovstvách F3, kde získala tri pódiá, registrovali sme ju v americkom šampionáte Indy Lights i v sérii GP3. "Tešíme sa na to, že s ňou budeme spolupracovať v priebehu sezóny a uvidíme ju za volantom auta," povedal výkonný riaditeľ Lotusu Matthew Carter, podľa ktorého Carmen prinesie do tímu "nový pohľad".

"Prísť do Lotusu F1 je pre mňa ako splnený sen," povedala sympatická 26-ročná pretekárka. "Súťažila som už od desiatich rokov a mojim snom bolo už od veľmi mladého veku jazdiť s autom Formuly 1. Príchod do tímu Lotus F1 je veľký krok smerom k môjmu cieľu."

Carmen Jordá je krásna žena, ale prvé reakcie rôznych médií naznačujú, že to je tak všetko. Okamžite sa začali pripomínať jej štatistiky zo série GP3, kde je za tri roky jej maximom 22. miesto na štarte a trináste v pretekoch. Zdá sa, že z pohľadu tímu ide len o lákanie pozornosti a nie o seriózne zámery.

"V aute GP3, s ktorým Dean Stoneman neskôr v sezóne vyhrával, strácala asi tak päť sekúnd," smial sa jej španielsky krajan Pablo Elizalde, ktorý pôsobil ako redaktor Autosportu a momentálne píše pre Motorsport.com. "Viac nemám čo dodať."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carmen Jordá

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac