spravy.sk spravy.sk

Stuck by rád videl viacerých jazdcov F1 hosťovať vo WEC

"Na Nürburgringu sme mali 1000-kilometrové preteky a 300 000 divákov, pričom súťažilo aj mnoho jazdcov Formuly 1.," pripomína Hans-Joachim Stuck.

Počas tohto víkendu sa na Nürburgringu uskutoční 24-hodinovka a bývalý pretekár Hans-Joachim Stuck by bol rád, ak by v takýchto súťažiach videl viacero pretekárov Formuly 1. Jazdiť sa bude na slávnej Nordschleife a fanúšikovia, ktorí prídu na okruh, uvidia okrem toho napríklad aj podujatie WTCC. Kráľovská motoristická trieda sa však podľa neho tejto konkurencie nemusí obávať.

"Formula 1 je aj naďalej vrcholom motoršportu," povedal Stuck v rozhovore pre Motorsport-Total.com s dodatkom, že vytrvalostný šampionát WEC F1 neuškodí: "To sme tu takto mali už aj v 70. rokoch. Skvelá bola Formula 1 a aj majstrovstvá sveta športových automobilov. Na Nürburgringu sme mali 1000-kilometrové preteky a 300 000 divákov, pričom súťažilo aj mnoho jazdcov Formuly 1."

Moderným priekopníkom je v tomto smere Nico Hülkenberg, ktorý už štartoval na podujatí v Spa a ešte ho čaká Le Mans. "Dúfam, že z toho bude trend, ale všetko závisí od ´skvelého´ slova marketing. Ak dnes nejaký jazdec zastupuje Ferrari, tak musí predávať Ferrari a pochopiteľne nemôže vo WEC jazdiť s Porsche. To je úplný nezmysel."

"Séria WEC je na správnej ceste. Osobne dúfam, že naďalej bude napínavá a natoľko dôležitá, aby lákala viacerých jazdcov Formuly 1. Poznám mnohých pretekárov F1 - určite sú aspoň šiesti - ktorí by si to radi skúsili. Verím, že sa to podarí, lebo by to vzájomne pomohlo obom stranám," dodal Hans-Joachim Stuck.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac