spravy.sk spravy.sk

Ako bude v tomto roku zapojený Adrian Newey?

Adrian Newey začal pred niekoľkými rokmi cítiť, že ako dizajnérsky génius nemá vo svojich rukách dostatočnú moc. Od sezóny 2014 začali dominovať autá, ktoré mali silnejší motor a v tejto oblasti nevedel nič spraviť. Motor mal jednoducho väčšie slovo ako aerodynamika.

Adrian Newey začal pred niekoľkými rokmi cítiť, že ako dizajnérsky génius nemá vo svojich rukách dostatočnú moc. Od sezóny 2014 začali dominovať autá, ktoré mali silnejší motor a v tejto oblasti nevedel nič spraviť. Motor mal jednoducho väčšie slovo ako aerodynamika...

Aj preto sa Angličan z diania mierne stiahol a v súčasnosti sa venuje aj iným projektom, prípadne viac oddychuje. V roku 2016 sa na tom vraj nechystá nič zmeniť.

"Adrian Newey bol do vývoja nového auta zapojený podobne ako do minuloročného," povedal šéf Red Bullu Racing Christian Horner. "Z dennodenného operačného fungovania a manažovania technického tímu spravil krok späť. Pustil sa do pár iných projektov a fungovalo to veľmi dobre."

"Adrian pri príprave konceptu auta ponúka svoj dohľad a rady, ale nie je zapojený do detailov auta. V minulom roku to fungovalo mimoriadne dobre. Mali sme silné auto a technický tím rastie z hľadiska sily i sebavedomia. Naďalej je to kombinácia, ktorá dobre funguje a vo svojej úlohe bude pokračovať podobne aj v roku 2016," skonštatoval Horner.

Z hľadiska sily tímu bude ale napokon dôležité hlavne to, ako sa so situáciou popasuje Renault. "Ťažko nám tu niečo predpovedať, ale vyzerá to tak, že Renault sa počas zimy koncentroval na správne oblasti," vyjadril sa Horner. "Existuje tu sebavedomie, ktoré sme u nich už dávno nevideli..."

"Je nám jasné, že Mercedes a Ferrari budú opäť silní, pretože aj keby nespravili vôbec nič, tak by boli v dobrej forme. Ale koľko toho našiel Williams? Čo spravila Force India? A vieme aj to, že Toro Rosso urobí veľké pokroky," dodal Christian Horner pred blížiacou sa sezónou.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Adrian Newey

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac