spravy.sk spravy.sk

Vasseur skončil v Renaulte!

V stredu predpoludním prišla z Enstone pomerne prekvapujúca, ale nie až tak celkom nečakaná správa. Francúzsky tím Renault opúšťa jeho šéf Frédéric Vasseur. Už dlhšie sa špekulovalo o tom, že v zákulisí to v stajni neklape a hovorilo sa o jeho problémoch s Cyrilom Abiteboulom, ako aj o nejasnom rozdelení úloh.

Francúz dosiahol v minulosti veľké úspechy v nižších kategóriách a preslávil sa v tíme ART. Do Renaultu prišiel na začiatku minulej sezóny a podľa všetkého zohral inštrumentálnu rolu napríklad pri dotiahnutí Nica Hülkenberga. V tomto období sa uvažovalo aj o najatí Estebana Ocona a práve v tejto súvislosti sa viackrát hovorilo o pokračujúcom mocenskom boji.

Vasseur bol napokon v priebehu sezóny vymenovaný za šéfa tímu a Abiteboul sa vrátil do továrne, no situácia sa zjavne neupokojila. Podľa všetkého išlo o rôzne názory na to, akým smerom sa má tím v budúcnosti uberať.

"Po prvej sezóne zameranej na obnovenie a opätovné vybudovanie tímu Formuly 1, sa Renault Sport Racing a Frédéric Vasseur spoločne dohodli na rozchode, ktorý je platný od dnešného dňa," stojí v aktuálnom stanovisku. "Obe strany ostávajú oddané udržaniu dobrých pracovných vzťahov, ktoré pretrvávali. Navyše očakávajú, že niekedy v budúcnosti začnú opäť spolupracovať v novej forme."

Stajňu by mali viesť prezident Jérôme Stoll a výkonný riaditeľ Cyril Abiteboul, ale viac detailov by sme sa mali dozvedieť na slávnostnom predstavení nového auta, ktoré je naplánované na 21. február.

V súvislosti s odchodom Vasseura sa okamžite začalo špekulovať aj o tom, či ho nenahradí Paddy Lowe. Končiaci technický riaditeľ Mercedesu mal mať namierené do Williamsu, no nemusí tak stať; písalo sa o tom, že chcel post šéfa tímu a aj podiely v stajni. Ale čo ak ho napokon zlákal Renault? Do celej prestupovej rovnice Valtteri Bottas - Mercedes, by to mohlo pridať novú premennú.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac