spravy.sk spravy.sk

Hill varuje nových majiteľov pred skúšaním rôznych umelín

Damon Hill je zvedavý na to, ako bude nové vedenie Formuly 1 zvládať spoluprácu s tímami. Stajne označil zaužívaným anglickým pojmom "herding cats", ktorý v prenesenom význame znamená, že každá z nich má vlastný záujem a bije sa len za to svoje.

"Každý má svoje vlastné ambície. Všetko sú to veľmi, veľmi odhodlaní ľudia a tímy je tým pádom ťažké manažovať," vysvetlil Hill v rozhovore pre Sky Sports News. "Bernieho argument bol vždy taký, že ak všetko vedie jeden človek, tak existuje len odpoveď áno a nie. Vie teda rozhodnúť."

V tomto to bude po novom horšie, pretože niektoré veci bude riešiť Chase Carey, niektoré Ross Brawn a niektoré Sean Bratches. Navyše si teoreticky môžu liezť do kapusty a proces rozhodovania by to mohlo spomaliť.

"V tomto všetkom bol Bernie dobrý. Na druhej strane však nebol veľmi dobrý v tvorbe športových pravidiel, napríklad niektorých kvalifikačných formátov, prípadne pri návrhu systému umelého zavlažovania okruhu, ktorý v jednom okamihu takisto žiadal. Úplne vážne si myslel, že to okorení šou."

"V minulosti prišiel so skutočne neobvyklými nápadmi, ale jeho skutočný talent bol v tom, aby všetko zaobalil a predal to tomu, kto ponúkne najviac," vysvetľoval ďalej Damon Hill narážajúc na Ecclestonove obchodnícke zručnosti.

Nových majiteľov majster sveta z roku 1996 upozornil, aby nasilu neuvažovali nad rôznymi novinkami a umelinami, ktoré by mohli nabúrať skutočnú hodnotu športu.

"Obávam sa to, aby sme sa neubrali cestou skúšania príliš veľkého množstva 'vynálezov'," pokračoval Damon Hill, ktorý zdôraznil, že toto je najlepšia automobilová súťaž sveta s najlepšími jazdcami na scéne, ktorí "súperia na tých najzúrivejších pretekoch po celom svete. Celkovo si myslím, že jadro tohto športu je dobré."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Damon Hill

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac