spravy.sk spravy.sk

Wolff tvrdí, že Liberty si musí posvietiť na ceny lístkov

Toto Wolff je veľmi zvedavý na to, čo spravia s Formulou 1 noví majitelia. Podľa jeho slov ide o mimoriadne dobre fungujúce športové odvetvie, ktoré však napriek tomuto konštatovaniu má čo zlepšovať.

"Formula 1 je podobne ako predtým najlepšie fungujúci druh športu na svete," cituje Wolffove slová s odvolaním sa na rakúsky magazín Trend stránka Speedweek.com. "Je však jasné, že je potrebné vykonať niekoľko úprav. Dôležité je hlavne to, aby bola Formula 1 atraktívna pre sociálne médiá."

Noví lídri zo spoločnosti Liberty Media by vraj v tomto smere mali byť schopní pomôcť: "Američania sa vyznajú v oblasti zábavy a umiestnenia športových podujatí na trhu. Keď sa pozrieme na to, čo má za sebou Chase Carey, tak je na túto pozíciu tou správnou osobou..."

V súvislosti s veľkými cenami F1 sa hovorí o tom, že by to mali byť také udalosti ako Super Bowl. "Ale ide aj o to, že ak by sme mali v roku 21 Super Bowlov, tak by to už nebolo také atraktívne ako jednorazové podujatie. Carey tým myslel hlavne to, že veľkú cenu ako celok je potrebné trochu okoreniť. Okolo pretekov je potrebné ponúknuť atraktívny program," zdôraznil športový šéf Mercedesu.

No a okrem toho je podľa Rakúšana potrebná aj iná vec: "Liberty Media si určite musí posvietiť aj na ceny lístkov."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac