spravy.sk spravy.sk

Brown: Potrebujeme ďalšie americké preteky

Noví majitelia Formuly 1 zo spoločnosti Liberty Media sa chcú postarať aj o to, aby sa Formula 1 presadila i na americkom kontinente. Tieto úvahy sa pozdávajú aj výkonnému riaditeľovi McLarenu Zakovi Brownovi, ktorý by bol rád, ak by sa v USA konalo viac veľkých cien.

"Potrebujeme ďalšie americké preteky," povedal Brown v rozhovore pre Motorsport.com. "Austin odvádza vynikajúcu prácu a je skvelé, že na scéne je aj americký tím Haas. Okrem toho by bolo určite super, ak by sme mali aj špičkového amerického jazdca."

"Určite pomôže skutočnosť, že Liberty pozná americký trh veľmi dobre," pokračoval Američan. "Nikto si však nemyslí, že z jedného dňa na druhý sa z F1 stane americký šport. Toto je len jedno z teritórií, ale veľmi dôležité... Podľa mňa je tam veľmi veľký priestor pre ďalší rast."

"USA miluje motoršport a miluje i šport ako taký, pričom v niektorých nových teritóriách musíme pomáhať s vývojom športu. Americké publikum len potrebujeme nášmu športu viac 'vystaviť' a nepochybujem o tom, že si ho zamilujú tak, ako v podstate každý trh, na ktorý chodievame," skonštatoval Brown.

Nástupca Rona Dennisa v ďalšej fáze rozhovoru pripomenul, že ako globálny šampionát si musíme uvedomovať silu Severnej Ameriky. "Máme tam obrovský priestor pre ďalší rast. Na jednej strane sa musíme pokúšať o expandovanie do nových a vzrušujúcich oblastí, no na druhej strane potrebujeme byť v Severnej Amerike o niečo väčší."

"Žije tam veľké množstvo ľudí, televízia je tam silná a veľmi silná je aj tamojšia ekonomika. Je to mimoriadne silný športový trh a myslím si, že Formula 1 tam môže byť postupom času obrovská," dodal Zak Brown.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac