spravy.sk spravy.sk

Webber očakáva, že Ricciardo v tomto roku porazí Verstappena

Predstavitelia Red Bullu Racing sú presvedčení o tom, že majú najlepšiu jazdeckú dvojicu v F1. Tvoria ju mimoriadne talentovaný Max Verstappen, ktorý má ešte len devätnásť rokov, a už pomerne ostrieľaný, 27-ročný Daniel Ricciardo. Aj keď je skôr spomínaný Holanďan veľmi uznávaný, Austrálčan ho v minulom roku na body zdolal.

"Bude to tesné, ako to bolo aj na konci minulého roku," povedal bývalý pretekár Red Bullu a Ricciardov krajan Mark Webber na 12-hodinovke v Bathurste. "Naďalej si však myslím, že Daniel má v sebe viac sebaovládania. Táto skúsenosť sa mu hlavne v úvodnej časti šampionátu určite zíde."

"No a navyše zažil viac zmien pravidiel, jazdil s rôznymi typmi áut... toto je pre neho výhoda," pokračoval 40-ročný Webber, ktorého slová cituje stránka Motorsport.com. "Bude to dobrý boj. To sebaovládanie je však pre Daniela veľké plus. Navyše má v sebe aj množstvo ohňa a bude to len o tom, aby počas víkendov všetko zvládol. Max sa ešte len učí, má neskutočný talent."

Bude však mať Red Bull na to, aby potrápil doposiaľ dominantný Mercedes? "Red Bull má za sebou pokojnú zimu a budú dosť silní. V skutočnosti pôjde o to, komu sa ako podarí pripraviť na nové pravidlá. Adrian (Newey, pozn. red.) bol v tomto smere tradične veľmi dobrý."

"Mercedes však mal ten luxus, že konštruktérsky šampionát v minulom roku rozhodol veľmi skoro a svoje zdroje mohol prepnúť na ďalší rok azda aj skôr ako všetci ostatní. Majú veľmi dobrý motor a vieme, že to je ich hlavná sila. Z operačného hľadiska bol v minulom roku najlepším tímom Red Bull. A aj z hľadiska spoľahlivosti, pretože Mercedes mal niekoľko technických problémov," dodal Mark Webber.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac