spravy.sk spravy.sk

Lauda o Bottasovi: Po štyroch pretekoch budeme múdrejší

Niki Lauda musel spolu so svojim kolegom Totom Wolffom v priebehu decembra intenzívne uvažovať o tom, koho posadí do kokpitu Nica Rosberga, ktorý nečakane ukončil kariéru. Vyvoleným šťastlivcom bude napokon Valtteri Bottas, od ktorého Lauda očakáva veľa.

"Myslím si, že dokáže jazdiť tak ako Rosberg a dokáže podávať výkony, aké od neho očakávame," povedal Rakúšan pre Auto Motor und Sport. "Má správne predpoklady: Fíni sú všeobecne dobrí pretekári."

Lauda súčasne pripomenul, že doterajší pretekár Williamsu to nebude mať jednoduché: "Nemá veľa času na to, aby sa so všetkým zžil. Všetko je tu pre neho nové, ale rovnako aj pre nás."

"Bottas má v tomto smere dve výhody: prichádza do špičkového tímu, čo mu situáciu zjednoduší. No a okrem toho budeme v tomto roku jazdiť s celkom novými autami. Nové budú aj pre Lewisa, ktorý tak nemôže stavať na tom, čo by už poznal," skonštatoval trojnásobný majster sveta.

Lauda si myslí, že Bottas bude "dosť inteligentný na to, aby vedel, o čo tu ide" a zapojí všetky svoje schopnosti a zručnosti. "Zmena tímu navyše môže mať pozitívny vplyv na prácu a na motiváciu. Viem si predstaviť, že sa vďaka tomu zlepší," zamýšľal sa Niki Lauda, ktorý dostal na záver zaujímavú otázku týkajúcu sa časového okamihu, kedy sa dozvie, či bola voľba Bottasa správny krok: "Po štyroch pretekoch budeme múdrejší."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lauda Niki

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac