spravy.sk spravy.sk

Magnussen očakáva, že od Grosjeana sa naučí viac ako od Palmera

Kevin Magnussen sa po pôsobení v tímoch McLaren a Renault uberá v ústrety novému dobrodružstvu, v rámci ktorého bude hájiť farby stajne Haas. V americkom zoskupení nahradí Estebana Gutiérreza a bude z neho kolega Romaina Grosjeana.

Podľa dostupných informácií mal šancu aj na zotrvanie v Renaulte a dostal ponuku, no keďže vraj tím predtým oslovoval všetkých možných jazdcov, necítil od vedenia tohto zoskupenia potrebnú dôveru. Naskytla sa mu možnosť na prestup a využil ju.

"Najradšej mám skúseného tímového kolegu," povedal Magnussen v rozhovore pre NBC Sports. "Ak pri sebe môžem mať niekoho, od koho sa môžem učiť, tak je to fajn pre tím, ale na druhej strane aj pre mňa."

"Od Jolyona som sa v minulom roku niečo naučil, ale som si istý tým, že od Romaina sa naučím viac. Je to mimoriadne rýchly pretekár. Jolyon bol tiež rýchly, ale Romain je veľmi skúsený," skonštatoval Dán.

Magnussen verí, že s Grosjeanom dokáže dobre spolupracovať a pre tím to bude nápomocné. "Podľa mňa je dôležité, aby sme boli navzájom konkurencieschopní. Pre tím by nebolo dobré, ak by jeden jazdec získaval všetky body a odvádzal celú prácu..."

"Treba mať dvoch pomerne vyrovnaných jazdcov. Takto sa učí najlepšie," pokračoval Kevin Magnussen. "Keď máte niekoho, kto je vám približne vyrovnaný, tak určite nájdete veci, ktoré robí lepšie ako vy. Navzájom sa od seba môžete naučiť a práve toto v tíme potrebujete."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac