spravy.sk spravy.sk

Montoya: Európski jazdci sú mentálne veľmi slabí

Juan Pablo Montoya pôsobil vo Formule 1 v rokoch 2001 až 2006. Absolvoval 94 veľkých cien, vyhral sedem z nich a v tridsiatich prípadoch sa dostal na pódium. Keď si teraz na toto obdobie zaspomínal, povedal, že Európania nie sú psychicky dobre pripravení.

"Svojim spôsobom všetci," odpovedal na otázku F1.com, ktorí jazdci ho popohnali až na limit a ďalej pokračoval: "Veľa som sa toho naučil keď som jazdil po boku Ralfa, ktorý bol fakt veľmi rýchly. Myslím si však, že európski jazdci sú mentálne veľmi slabí. Veľmi ľahko sa im dokážete dostať do hlavy."

"Keď sa veci vyvíjajú ich smerom, tak sú veľmi silní: keď Lewis vyhráva, tak je nezastaviteľný. No keď sa niečo pokazí a nejde to dobre, tak pád nadol je obrovský," skonštatoval Kolumbíjčan.

Existovali však aj výnimky a jednou z nich bol napríklad Michael Schumacher. "Michael patril medzi tých pár jazdcov, ktorí boli v tomto smere fakt silní. Vedeli ste sa dostať do jeho hlavy, ale bol fakt silný. Ralf bol na druhej strane taký, že poraziť ho bolo takmer nemožné, ale keď sa vám podarilo zdolať ho počas jeho dobrého dňa, dokázali ste sa mu dostať do hlavy," dodal JPM.

Vedeli ste, že Montoya havaroval cestou po prvé víťazstvo?

"Keď som vyhral svoje prvé preteky v Monze, tak som cestou na okruh havaroval. Prišiel som na kruhový objazd, bol som druhý v rade a nikto tam nešiel. Myslel som si teda, že chlapík predo mnou pôjde ďalej, ale on zastal a zozadu som ho trafil."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Juan Pablo Montoya

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac