spravy.sk spravy.sk

Wolff: Valtteri a Lewis sú totálne odlišné osobnosti

Po namáhavom ročníku 2016, v ktorom sa boj o titul rozhodol až v záverečnej fáze posledných pretekov, si športový šéf Mercedesu Toto Wolff určite chcel oddýchnuť a od motoršportu sa aspoň na chvíľu vzdialiť. Napokon sa mu to však nepodarilo a pracoval bez prestávky.

"Tentoraz neboli žiadne prázdniny, išli sme v podstate bez prestávky," povedal Rakúšan vo videu, ktoré uverejnil jeho tím. "Po návrate domov z Abú Zabí Nico (Rosberg, pozn. red.) ukončil kariéru a nemali sme v zásade žiadny čas na relax a dobitie batérií. Prechod do roku 2017 tak prebehol bez zastavenia."

Wolffovi sa hlásilo množstvo jazdcov a telefón mu zvonil v podstate neprestajne: "Telefón je jedna vec, ale okrem toho bolo potrebné spraviť veľké množstvo rozhodnutí a posúdiť veľa vecí. Jazdecká otázka je komplikovaná a náročná, ďalšou témou bol navyše odchod Paddyho (Lowa, technického riaditeľa, pozn. red.). Keď chcete tím do budúcnosti ešte posilniť, tak musíte všetky kroky pozorne prehodnotiť. Preto je každý deň dôležitý."

Na Rosbergovo miesto napokon nastúpil Valtteri Bottas, ktorého nominovanie tím potvrdil v priebehu januára. "Myslím si, že vyváženosť medzi Valtterim a Lewisom (Hamiltonom, pozn. red.) je v poriadku. Sú to dve totálne odlišné osobnosti. Z nášho pohľadu bolo dôležité hlavne zaplniť priestor, ktorý tu ostal po Nicovi," pokračoval Wolff.

"V tíme mal určité úlohy a Valtteri do tohto vzorca v podstate zapadá. Myslíme si, že interakcia a dynamika medzi dvoma jazdcami budú fungovať a navzájom sa budú rešpektovať. Podľa toho, čo som zatiaľ videl, Valtteri dobre zapadol," prezradil Toto Wolff.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac