spravy.sk spravy.sk

Hamilton st.: Lewisa nič neprekvapí. Je presvedčený o tom, že je neporaziteľný

V posledných dňoch sa o slovo po dlhšej dobe výraznejšie prihlásil otec trojnásobného majstra sveta Anthony Hamilton. Vyzdvihol schopnosti svojho potomka a povedal, že Valtterimu Bottasovi môže teoreticky ukončiť kariéru. Okrem toho hovoril aj o mnohých iných veciach.

"Lewisa nič neprekvapí," reagoval na margo konca kariéry Nica Rosberga v rozhovore pre Newsweek. "Je presvedčený o tom, že je neporaziteľný. A má pravdu, pretože keď má dobrý deň, tak je neporaziteľný. A neprekvapuje ho, že pre ostatných je preto ťažké dlhodobo tu ostať."

Pri vysvetľovaní slov hovoriacich o zničení kariéry bol Hamilton starší pomerne otvorený: "Dostane sa vám pod kožu, pretože je pekelne rýchly. Neviete prísť na to, ako si upravil auto a ani na to, ako nabral takú rýchlosť. Neviete ako vlastne prešiel danú zákrutu, ako si dovolil ísť danou stopou a v hlave vám to narobí paseku."

Odchádzajúci Rosberg bude po novom veľvyslancom Mercedesu, no Lewisovi Hamiltonovi vraj táto jeho pozícia celkom nevonia. "Lewis by bol omnoho radšej, ak by bol Nico naďalej jeho kolegom. Poznali sa totiž už od trinástich rokov," skonštatoval Anthony Hamilton. "Bola to dobrá rivalita. Lewis má však momentálne len jedinú túžbu a ambíciu: získať späť titul - ak teda bude auto dobré a veci sa budú vyvíjať v jeho prospech. Nemyslí na Nica alebo Bottasa. Nemyslí na nikoho, len na seba a na opätovné víťazstvo pre tím."

Bývalý Lewisov manažér v ďalšej fáze rozhovoru priznal aj to, že so synom sa o motoršporte príliš nebaví. "Hovoríme o rodinných veciach. 'Ako sa máš?' Blá blá. 'Kde si?' 'Som tam a tam'. O motoršporte nekomunikujeme toľko ako predtým, pretože sa o tom nechcem baviť. Športu sa však aj naďalej venujem a mám svoje pohľady a názory, ktoré nie sú vždy rovnaké ako Lewisove."

Vráťme sa však k Mercedesu a k novej jazdeckej dvojici Lewis Hamilton - Valtteri Bottas. "Obaja sa veľmi dobre poznajú a myslím si, že Lewis ho mimoriadne rešpektuje. Môžem však hovoriť len z toho pohľadu, ako som to Lewisa učil. Keď som ho trénoval, učil som ho byť mimo trate džentlmenom a na trati žoldnierom. Nejde teda o to, aký ste s niekým kamarát. Nico bol super kamarát, ale na trati bol z Lewisa žoldnier a takto to jednoducho je. Takto z neho dostanete maximum."

Koho by sme mali považovať za hlavného súpera Mercedesu? "Top chlapcov, ktorých ste videli už aj minulý rok. Myslím si, že práve z nich budú hlavní rivali aj tentoraz," odpovedal Anthony Hamilton. "Pri Valtterim to bude zaujímavé, pretože zatiaľ sa o tieto pozície nebil. Bude zaujímavé pozrieť si, ako mu to pôjde."

Okrem fínskeho novica v Mercedese padli aj mená Max Verstappen, Daniel Ricciardo, Fernando Alonso a Sebastian Vettel. "A ak by Nico Hülkenberg prinútil Renault pracovať, tak aj on. Bo by bolo takisto skvelé. Teším sa na to," dodal Anthony Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Anthony Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac