spravy.sk spravy.sk

Montoya: Najlepší sú Alonso a Vettel

Otázka "Kto je najlepší jazdec v štartovom poli F1?" je vždy aktuálna a takmer každý má na ňu iný názor. Ľudia majú iné preferencie, pozdávajú sa im iní pretekári a o téme vedú siahodlhé debaty. Ako to vidí bývalý pretekár Juan Pablo Montoya?

"Asi by som povedal, že Vettel. Je to jeden z najkompletnejších jazdcov," odpovedal kolumbijský pretekár na otázku F1.com. "No a Fernando; s ním som bojoval počas celej svojej kariéry. Tuším, že práve títo dvaja sú celkovo najlepší jazdci."

A Lewis Hamilton? "Myslím si, že aj Lewis odvádza fakt dobrú robotu, ale ten je v najlepšom aute," upozornil JPM. "Je veľmi ľahké myslieť si, že chlapík v najlepšom aute je aj najlepší jazdec, ale otázka stojí tak, že ak by v tom najlepšom aute nebol, ako by tie veci zvládal? Fernando a Sebastian si to už pretrpeli a zvládli to. Myslím si, že práve oni sú najlepší."

Do budúcnosti by sa mohol nahor vyšvihnúť aj Max Verstappen. "Je veľmi dobrý a ľudia o ňom často hovoria, pretože robí dobré manévre a je agresívny. Avšak preto, že je možno až príliš agresívny, robí aj niekoľko chýb. On napokon aj sám vie, že to zbabral, ale ľudia ho registrujú. Darí sa mu prilákať ich pozornosť. Nie je to zlá vec. Vlastne je to dobré, šport to potrebuje," dodal Juan Pablo Montoya.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac