spravy.sk spravy.sk

Dočkali sme sa: Nové autá vraj vyzerajú "skvelo" a "spektakulárne"

Nie je to tak dávno, čo formulové monoposty vyzerali škaredo. Ich nosové časti do istej miery pripomínali mužský pohlavný orgán a objavili sa označenia hovoriace o "penisoidoch". Okrem toho nás trápili aj schodíky v prednej časti strojov. Postupom času sa však situácia zlepšila a v tomto roku by sme nemali spraviť len jeden, ale možno aj hneď dva kroky správnym smerom. Aspoň teda z hľadiska výzoru áut.

"Myslím si, že autá vyzerajú skvelo," povedal doterajší technický riaditeľ Williamsu Pat Symonds v rozhovore pre Motorsport.com. "Predtým som vyjadroval svoju obavu týkajúcu sa toho, že budú vyzerať dosť retro, ale nie je to tak. Vyzerajú celkom pekne. Pri týchto veciach je to tak, že niektoré oblasti by sme mohli viac sprísniť a nastaviť tak, aby sme zlepšili estetickú stránku auta, no nie je to tak ako pri tých strašidelných veciach, ktoré sme mali v roku 2012, resp. v období okolo toho roku."

Pár slov k novým autám pridal aj športový šéf Mercedesu. "Som mimoriadne zvedavý na to, aké budú nové autá. Očakávame, že budú omnoho rýchlejšie," vyjadril sa Toto Wolff vo videu, ktoré uverejnil jeho tím. "Vyzerajú spektakulárne a pre jazdcov to bude fyzicky omnoho náročnejšie. Takéto zmeny pravidiel však so sebou prinášajú príležitosti i riziká. Stanovili sme si agresívne ciele týkajúce sa toho, kam by sa až auto malo dostať. A to isté platí aj o motore."

"Naplno makáme a snažíme sa splniť dané ciele, ale budú dostatočné? Alebo začnú ostatné tímy v lepšej forme ako my? To nevieme," zamýšľal sa ďalej Rakúšan. "Ale či nás čakajú zmeny pravidiel alebo nie, toto je obdobie roka, v ktorom sme vždy veľmi skeptickí, spochybňujeme sa a pýtame sa, či sme odviedli dosť dobrú robotu. Mentalita tohto tímu bola vždy taká. Našim dňom to nedodáva úsmev, ale fungujeme práve takto..."

Symonds okrem toho dúfa, že zmeny by sa mohli postarať aj o nové rozloženie síl. "Máme veľmi dobrú šancu na zmenu aktuálneho status quo. Podľa mňa je to dobrá vec, jednoducho nás čaká reset. Vieme pochopiť aj to, prečo v Mercedese nechceli žiadne zmeny," usmial sa Brit.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pat Symonds

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac