spravy.sk spravy.sk

Alonsov tréner tvrdí, že Fernando je fyzicky lepšie pripravený ako v roku 2005

Fernando Alonso získal svoje dva majstrovské tituly ešte v rokoch 2005 a 2006. Keď mal svetový primát na dosah aj v ďalšej sezóne, očakávalo sa, že víťaziť bude aj naďalej a do zbierky pridá množstvo pohárov. Napokon vyhral ešte viacero pretekov, ale z titulu sa už netešil. Prešlo viac ako desať rokov...

"S určitosťou vám môžem povedať, že Fernando je v najlepšej forme svojho života," vyjadril sa pretekárov tréner Edoardo Bendinelli, ktorého slová s odvolaním sa na denník AS priniesol Speedweek.com. "Je silnejší ako pred dvanástimi rokmi v majstrovskom boji a vymotivovaný je až do končekov vlasov. Pochopiteľne, že jazda s novým autom bude fyzicky náročnejšia, ale viem, že Alonso z neho dostane absolútne všetko. Tak, ako to robil so všetkými svojimi autami. Toto považujem za jeho najväčšiu pretekársku silu."

Taliansky kouč potvrdil, že Alonsa tréning baví a vidí v tom mimoriadnu hodnotu. Dokáže trénovať celé hodiny a vie sa dokonale pripraviť. "Spravidla pracujeme s váhami desať až pätnásť kilogramov. Možno to znie málo, ale intenzívne opakovaná práca s takýmito váhami je efektívnejšia ako keď niekto vytlačí sto kilogramov."

Príprava je stavaná s tým cieľom, aby jazdec za volantom všetko bezproblémovo zvládal a naplno sa mohol koncentrovať na šoférovanie. Fyzická únava by ho nemala rozptýliť. "Fernando športu úplne prepadol, trénuje rád a pravidelne. Dokonca aj keď je sám. S pozíciou špičkového športovca má už pätnásťročné skúsenosti a jeho práca je vďaka tomu aj jednoduchšia," usmial sa Bendinelli, ktorý vzápätí odmietol všetky úvahy o tom, že Alonso ešte pociťuje dôsledky minuloročnej austrálskej nehody: "Jeho telo je v perfektnom stave."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac