spravy.sk spravy.sk

Zmeny sú pre tento šport prospešné, myslí si Eric Boullier

V nadchádzajúcej sezóne čaká Formulu 1 hneď niekoľko radikálnych zmien na monoposte a pneumatikách, vďaka ktorým sa môžeme tešiť na agresívnejšie a rýchlejšie preteky. Mnohé tímy však zimnú prestávku ako zvyčajne využívajú aj na sponzorské, dodávateľské či personálne zmeny a výnimkou nie je ani McLaren.

Podľa šéfa tímu z Wokingu Erica Boulliera však nielen celý tento šport, ale aj samotná história McLarenu dokazujú, že veľké zmeny môžu byť prospešné a preto sa na pretekársky tím pod vedením nového manažéra Paula Jamesa teší.

"V prvom rade si musíte uvedomiť, že Formula 1 je celá o zmene. Zmeny náš šport posúvajú vpred – výmeny jazdcov, zmeny pravidiel, pretekov, takmer všetkého. Po druhé, podľa môjho názoru sa sluší pripomenúť, že práve McLaren rovnako vždy bol o zmenách," hovorí Boullier v rozhovore pre oficiálnu stránku tímu.

"Od našich počiatkov v šesťdesiatych rokoch minulého storočia to bola zmena, ktorá poháňala naše úspechy v Can-Am, v Indy Care či v Le Mans a práve zmena bola za tým, že sa z McLarenu stal konštruktér automobilov. Zmena bola aj to, čo McLaren transformovalo z pretekárskeho tímu na medzinárodnú technologickú skupinu so širokým zameraním."

"A zmeníme sa znovu a znovu a znovu, keďže naďalej budeme pokračovať v snahe poháňať naše úspechy na trati aj mimo nej," myslí si Francúz.

Môžeme teda ešte pred začiatkom tejto sezóny očakávať nejaké ďalšie zmeny, či už medzi sponzormi, vo vedení tímu alebo napríklad očakávaný návrat oranžovej farby na monopost? "Ako som už povedal, zmeny tu budú vždy a tak by to podľa mňa vždy malo byť."

"Ako viete, monopost Formuly 1 sám o sebe nikdy nie je z pretekov na preteky rovnaké. Pokiaľ ide o náš biznis, snažíme sa o rozbehnutie iných zmien a určité vzrušujúce novinky sú naplánované aj pre naše nové auto, MCL32. Tie však chceme udržať v tajnosti až do momentu, ako to auto ukážeme svetu 24. februára," uzatvára Eric Boullier.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac