spravy.sk spravy.sk

Coulthard verí, že Vettel sa v tomto roku môže presadiť

David Coulthard vyjadril svoje presvedčenie hovoriace o tom, že Sebastian Vettel môže v tomto roku zabojovať o majstrovský titul a zdolať aj hlavného favorita Lewisa Hamiltona z Mercedesu. Ten je však po minuloročnej prehre s Nicom Rosbergom poriadne nabudený a túži po štvrtom majstrovskom titule.

Škót očakáva, že Ferrari by sa Mercedesu mohlo z hľadiska motorového výkonu poriadne priblížiť, čo by Vettelovi dalo šancu. "Vieme, aký dobrý je v prípade, keď zacíti šancu na víťazstvo," reagoval Coulthard, ktorého slová s odvolaním sa na Omnisport cituje športová stránka Yahoo. 

DC okrem toho hovoril aj o internej situácii v Mercedese; je veľmi zvedavý na boj Lewisa Hamiltona s Valtterim Bottasom. "Hamilton bude mať priame porovnanie len so svojim tímovým kolegom Valtterim Bottasom. Všetci vieme, že Valtteri je rýchly a už z nižších sérií prišiel s dobrými výsledkami. Nevieme však to, či dokáže spraviť aj ďalší krok a s Lewisom si to rozdávať týždeň čo týždeň."

Formula 1 podľa Coultharda potrebuje vyrovnaný boj tejto dvojice, pretože potom by bolo o čom hovoriť. Ak by bol medzi nimi väčší rozdiel, tak by to nebolo ideálne.

"Valtterimu želám len to najlepšie a dúfam, že dokáže dosiahnuť niekoľko veľkých výsledkov. Lewis je však naďalej výnimočný a je na úrovni Fernanda (Alonsa, pozn. red.), Maxa (Verstappena, pozn. red.), Daniela (Ricciarda, pozn. red.) a niekoľkých ďalších etablovaných výnimočných jazdcov. Do veľkej miery pôjde o to, ako budú fungovať ich autá," dodal David Coulthard.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: David Coulthard

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac