spravy.sk spravy.sk

Wehrlein vraj vynechá prvé testy, nahradí ho Giovinazzi

Pascal Wehrlein si počas januárových Pretekov šampiónov natoľko nepríjemne poranil krk, že s veľkou pravdepodobnosťou bude nútený vynechať prvé tohtoročné testy, ktoré sa uskutočnia od 27. februára do 2. marca v Barcelone.

Informoval o tom švajčiarsky denník Blick, podľa ktorého musí "prípravu sedadla v tíme Sauber absolvovať Antonio Giovinazzi". Rezervný jazdec Ferrari a úradujúci vicemajster GP2 by mal byť Sauberu prepožičaný.

Správu následne prezentoval aj novinár Joe Saward, podľa ktorého je Blick voči Sauberu "zvyčajne antagonisticky naladený", no na tejto informácii by mal byť kus pravdy.

Následne to potvrdil aj renomovaný portál Motorsport.com, ktorý priniesol článok s názvom "Wehrlein vynechá prvé barcelonské testy", čo znie ako definitíva: "Sauber to zatiaľ nepotvrdil, ale oznámenie sa očakáva v najbližších dňoch."

Nemeckého pretekára Pascala Wehrleina budú neskôr čakať aj ďalšie zdravotné prehliadky, po ktorých sa rozhodne, či bude môcť jazdiť aspoň počas druhých testov od 7. marca.

Druhým jazdcom Sauberu je Marcus Ericsson, ktorý by tak mal byť najväčším testovacím ťahúňom zoskupenia sídliaceho v Hinwile.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Antonio Giovinazzi

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac