spravy.sk spravy.sk

Wolff: Vidieť, že Claire je Frankova dcéra

Claire Williamsová a Toto Wolff boli hlavne v priebehu decembra v častom kontakte. Keď Nico Rosberg oznámil koniec pretekárskej kariéry, do pozície jeho možného nástupcu sa dostal Valtteri Bottas. Začali sa rokovania, ktoré vôbec neboli jednoduché, pretože išlo o dohodnutie komplexného sledu rôznych podmienok.

"Celkom jasne som mohol vidieť, že Claire je Frankova dcéra," usmial sa Toto Wolff v rozhovore pre BBC Radio 5 Live. "V rokovaniach bola tvrdá, veľmi tvrdá. No a vôbec nebolo jasné, či toho Valtteriho napokon dostaneme. Často ma dostala až k slzám. A k proseniu."

Williamsová Bottasa potrebovala, pretože pri mladom Lancovi Strollovi chcela nasadiť osvedčenú kvalitu. Neskôr si však uvedomila, že možno by mohla o návrat požiadať Felipeho Massu a na fínskom jazdcovi niečo zarobiť. Podarilo sa jej to a pre Williams to bol možno rozumný krok. Tím dostal zľavu za odber pohonných jednotiek Mercedes a pravdepodobne aj súhlas na okamžitý prestup technického odborníka Paddyho Lowa.

"Zavolať späť Felipeho bol dobrý krok, aj keď možno by bolo inšpirujúcejšie ponechať si Valtteriho. No ak by som bol na jej mieste ja, tak Felipeho by som považoval za dobré riešenie," skonštatoval Wolff, ktorý je s výsledkom rokovaní napokon spokojný.

Súboj Lewisa Hamiltona s Valtterim Bottasom bude zaujímavý, aj keď favorit je jasný. "Kvôli zmenám pravidiel začína všetko od nuly. Dúfam, že naše auto bude dosť dobré na to, aby vyhrávalo preteky a získalo i titul. Našim jazdcom budeme naďalej dávať rovnaké šance," odkázal Toto Wolff.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Claire Williamsová

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac