spravy.sk spravy.sk

Lewis nemohol v Abú Zabí robiť nič iné ako ísť pomaly, hovorí Herbert

Pred poslednými pretekmi sezóny bol Lewis Hamilton postavený do neľahkej pozície – jeho tímovému kolegovi a najväčšiemu rivalovi Nicovi Rosbergovi stačilo v Abú Zabí prísť do cieľa na treťom mieste. Brit teda nemal inú možnosť, ako sa pokúsiť to Rosbergovi prekaziť pomalou jazdou na prvej priečke.

Takto sa rozdiel medzi Rosbergom a jeho prenasledovateľmi zmenšil, no nakoniec ani to Hamiltonovi nepomohlo a z titulu sa tešil nemecký pilot. Tento krok však nebol po vôli vedeniu Mercedesu, ktoré z boxového múru niekoľkokrát počas pretekov požiadali Hamiltona o zrýchlenie jeho tempa, ktorý ani po naliehaní žiadosti nevyhovel.

„Nesúhlasím s tými, ktorí hovoria, že mal spraviť ako mu bolo povedané, pretože je zamestnanec Mercedesu. S tímom to predsa nemalo nič, išlo o jazdecký titul,“ obhajuje Hamiltonov taktiku Johnny Herbert v rozhovore pre BadgerGP.com. „Sú to predsa preteky a je fakt ťažké niekoho za sebou takto udržať a neprehrať. Okrem toho nešlo len o jedno miesto, ale dve, čo je na tom zlé?“

„Čo je zlé na tom, že ak chce niekto vyhrať titul, postaví svojho tímového kolegu či hocikoho iného do pozície, kde môže o všetko prísť? Samozrejme, že to tak spravíte,“ pokračuje.

Problémy podľa Herberta spôsobuje aj to, že mnohí fanúšikovia a experti zabúdajú na fakt, že jazdecký a konštruktérsky šampionát sú oddelené a to, čo môže vyzerať férovo pre tím nemusí byť fér aj pre pilotov. „Nechápem ľudí, čo hovoria, že Lewis ide proti tímu. Nie je to o tíme, pretože tím je to len v tom zmysle, že každý pracuje pre tú istú firmu. Zaujíma nás ako fanúšikov konštruktérsky šampionát? Nemyslím si.“

„Fanúšikovia sú tu kvôli Lewisovi, Maxovi, Kimimu či komukoľvek inému. Keď som začínal, bol to majstrovstvá sveta jazdcov Formuly 1 a preto by jazdci mali byť gladiátori tohto športu. Chceme ich vidieť spolu bojovať a všetci chceme vidieť tie uchmatnutia v posledných kolách či zákrutách,“ uzatvára bývalý britský pilot.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Herbert Johnny

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac