spravy.sk spravy.sk

Marko ráta pred novou sezónou aj s Ferrari

Môže Ferrari v tomto roku zaútočiť na majstrovský titul? Po doterajších výkonoch to nevyzerá práve reálne, ale konzultant Red Bullu Helmut Marko to nepovažuje za vylúčené.

"Pre mňa je Ferrari ašpirantom na titul," povedal Marko v rozhovore pre Auto Motor und Sport a pripomenul skutočnosti, na ktoré by sme v súvislosti so Sebastianom Vettelom nemali zabúdať: "Mal neskutočné množstvo smoly; jednak z technického hľadiska a jednak aj z hľadiska nehôd. K tomu treba prirátať aj chybné strategické rozhodnutia a poruchy pneumatík, ktoré to vyvolalo. Inak mohol v celkovom poradí skončiť niekde inde."

V súvislosti so Scuderiou pôjde podľa Rakúšana teraz o to, ako sa dokáže vyrovnať so stratami týkajúcimi sa technického oddelenia, veď okrem technického riaditeľa Jamesa Allisona odišiel aj aerodynamický šéf Dirk de Beer. "Mám pocit, že Allison odišiel v priebehu leta, pričom to je fáza, v ktorej je auto pre budúci ročník kreslené a zachádza sa do detailov..."

Brita nahradil trochu nečakane Mattia Binotto, ktorý pôsobil v motorovom oddelení a nie je to žiadny aerodynamický špecialista. "Zvonku k ním neprišiel nikto," pripomenul Helmut Marko. "Neviem či v rámci svojej štruktúry majú takých dobrých ľudí, ktorí dokážu nahradiť Allisona. Ale ak sa im to podarí a postavia výnimočné šasi, tak s nimi treba rátať."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Helmut Marko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac