spravy.sk spravy.sk

Horner: Red Bull má najlepších a najlepšie predbiehajúcich jazdcov

Poradca Red Bullu pre motoristický šport Helmut Marko už viackrát povedal, že jeho tím bude mať v tejto sezóne najlepšiu jazdeckú dvojicu. Svojimi slovami ho teraz podporil aj šéf stajne Christian Horner, ktorý hovorí o "najvzrušujúcejšom jazdeckom zložení".

Vytvoria ho Daniel Ricciardo a Max Verstappen, pričom Ricciardo vyhral viacero minuloročných ankiet o najlepšieho pretekára v športe a Verstappen je ešte len devätnásťročný mladík, ktorý však už ukázal mimoriadnu kvalitu. Obaja si získali aj veľké množstvo fanúšikov a sú pripravení zaútočiť na dominantnú pozíciu Mercedesu.

"Pravdepodobne máme absolútne najvzrušujúcejšie jazdecké zloženie na štartovom rošte," povedal Horner v aktuálnom videu z dielne Red Bullu. "Je veľmi vzrušujúce sledovať vývoj a evolúciu Maxa, ktorý zbiera skúsenosti, sebavedomie a napokon aj vek, veď má ešte len devätnásť!"

"Daniel bol z môjho pohľadu v minulej sezóne jazdcom roka, predviedol niekoľko fenomenálnych výkonov a je na svojom vrchole. Jeho sebavedomie je vysoké. Myslím si, že medzi týmito jazdcami vládne skvelá dynamika a neuveriteľne tvrdo sa tlačia vpred. Z tímového pohľadu je to skvelé," vyjadril sa Brit. "Nemohol som si želať mať vo svojich autách dvoch lepších a motivovanejších jazdcov."

Horner svojich jazdcov dokonca prirovnal k súrodencom. "Obaja sú to divokí a urputní pretekári. Nemyslím si, že z hľadiska pretekárskej sily v nedeľu popoludní nájdeme na štarte jazdcov, ktorí by predbiehali lepšie ako títo naši dvaja. Obaja si svoje pozície náramne užívajú a bavia sa tým. Je to ako prístup veľkého a malého brata, obaja dokonca bývajú aj v rovnakom bloku. Pre nás je to skvelá dvojica," dodal Christian Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac