spravy.sk spravy.sk

Jos Verstappen by bol rád ak by Max v tomto roku vyhral tri či štyri podujatia

V blížiacej sa sezóne by mala aerodynamika zohrávať významnejšiu rolu ako v posledných troch rokoch, čo by teoreticky mohlo nahrať do karát Red Bullu Racing. Jos Verstappen má vzhľadom na všetky dostupné informácie pocit, že pre tento tím by to malo byť veľmi dobré. Na titul to však ešte možno stačiť nebude.

Do veľkej miery pôjde aj o to, aký výkon ponúkne dodávateľ pohonných jednotiek Renault. Francúzi síce avizujú, že Mercedesu sa priblížia a o rok ho chcú dokonca predbehnúť, ale nemôžu tušiť, aké pokroky chystajú konkurenti v Brixworthe.

"O Maxovi vieme, že vždy ide na maximum. Napokon ste vždy závislí od auta, ale v tomto smere mám veľmi dobrý pocit," povedal Verstappen, ktorého slová s odvolaním na  Ziggo Sport priniesla stránka Motorsport.com. "Red Bull bol v tejto oblasti pri nových pravidlách vždy veľmi silný. Z aerodynamického hľadiska je teraz možné ukázať omnoho viac. Vzhľadom na informácie, ktoré zachytávame tu a tam mám pocit, že všetko vyzerá veľmi dobre."

Verstappen starší verí, že jeho syn Max dokáže pravidelne bojovať o víťazstvá, no najvyšší úspech sa nemusí dostaviť okamžite. "Veľa sa hovorí o tom, že získa titul a podobne. Môj osobný názor je - pripomínam 'osobný názor' - že ešte je asi o rôčik príliš skoro. Myslím si, že strata na Mercedes sa ešte musí zmenšiť."

"Max má už viac skúseností a pozná okruhy. V minulom roku vyhral jedny preteky a dúfam, že v tomto roku pridá pár ďalších víťazstiev. Ak by to boli tri alebo štyri, bolo by to veľmi fajn. A rozhodne to bude možné! Očakávania sú veľmi vysoké," dodal Jos Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Jos Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac