spravy.sk spravy.sk

Bottas verí, že s Hamiltonom dokáže bojovať tvrdo a súčasne férovo

Valtteri Bottas ako nová posila Mercedesu očakáva veľmi "striktné pravidlá" týkajúce sa toho, ako by mal spolupracovať so svojim novým kolegom Lewisom Hamiltonom. V posledných rokoch to medzi Hamiltonom a Nicom Rosbergom viackrát zaiskrilo a obaja pretekári tak prišli o cenné body.

"Zvádzali tuhý boj a spolu prežili fakt ťažké časy," pripomenul Bottas v aktuálnom rozhovore pre Autosport. "Tím sa však toho súčasne veľa naučil aj z hľadiska zvládania týchto situácií, s dvoma jazdcami zažili mnoho rôznych scenárov. Som si istý, že budeme mať pomerne striktné pravidlá týkajúce sa toho, čo môžeme a čo nemôžeme."

Fín si dobre uvedomuje, že celá situácia so sebou prinesie náročnejšie okamihy. "Určite je ťažké byť tímovým hráčom a súčasne sa vždy pokúšať o to, aby ste skončili vpredu. Pre mňa je to tak trochu nová situácia. Osobne si myslím, že najlepšie bude pokračovať tak ako doposiaľ a robiť všetko pre tím."

"Súčasne však mám aj svoje vlastné ciele a keď človek chce v F1 vyhrať, musí byť aj sebecký. Zvyčajne s každým vychádzam a som presvedčený o tom, že s Lewisom dokážem bojovať veľmi tvrdo, ale súčasne férovo a navzájom sa dokážeme rešpektovať," vyjadril Bottas svoju vieru.

Pretekár z Nastoly prišiel do nového tímu len v januári a okamžite mal množstvo povinností. Musel sa pokúsiť o to, aby čo najrýchlejšie dohnal zameškané. "Plán, ktorý pre mňa tím pripravil, bol veľmi dobrý. Už mám za sebou niekoľko simulácií pretekov na simulátore a množstvo inžinierskych stretnutí. Bol to mimoriadne efektívny mesiac a cítim, že som sa toho veľa naučil."

"Pochopiteľne by som bol radšej, ak by som prípravu začal skôr, ale nebolo to možné. Potrebujeme sa s tým teda vyrovnať," pokračoval Valtteri Bottas uvedomujúc si skutočnosť, že Lewis  Hamilton môže mať v tomto smere výhodu: "Z môjho pôsobenia vo Williamse viem, aký výhodný môže byť dlhodobý pobyt v tíme. Človek každého pozná, vie ako tím funguje na trati, vie aké zmeny nastavenia sú potrebné a čo už zažil v minulosti. Musím sa teda rýchlo učiť, ale môj cieľ je taký, aby som to mal zvládnuté už v prvých pretekoch."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac