spravy.sk spravy.sk

Lewis Hamilton volá po uvoľnení pravidiel o zdieľaní na sociálnych sieťach

V padoku Formuly 1 vládne kvôli kontraktom s vysielateľmi zákaz zhotovovania obrazových záznamov, ktorý však nanešťastie platí pre všetkých, čo sa v ňom pohybujú - vrátane pilotov. Tí sa voči tomu už niekoľkokrát vyslovili a dnes sa znovu pridal aj Lewis Hamilton.

„Keď sa pozriete na futbal, sociálne siete sú tam omnoho väčšie a všeobecne ich omnoho lepšie používajú. Nielen vo futbale, ale aj v NBA či v NFL. Vo Formule 1 som však napríklad vždy, keď som pridal fotku alebo video, dostal varovanie od FIA či žiadosť, aby som to stiahol. Tento rok dúfam, že to pravidlo zmenia a povolia nám všetkým sociálne siete, pretože je to neuveriteľné médium, vďaka ktorému môže komunikovať celý svet,“ vyjadril sa Hamilton na predstavení nového monopostu Mercedesu.

„Ak chceme, aby tento šport rástol, je to fakt jednoduché a zadarmo – stačí, že to budeme používať, zdieľať veci a spájať sa s inými. Sú aj takí ľudia, ktorí ma sledujú a dlho neboli fanúšikmi F1 – majú však priateľa, ktorý ma sleduje alebo vďaka tomu začali sledovať preteky. Som si istý, že to je jedna z najrýchlejších ciest a asi najnovšia cesta vpred.“

Dôležitosť sociálnych sietí vyzdvihuje aj šéf Mercedesu Toto Wolff, podľa ktorého sú noví majitelia Formuly 1, americká spoločnosť Liberty Media, schopní toto pravidlo čoskoro zmeniť. „Samozrejme, vždy vás obmedzujú zmluvy a to, že súčasťou úspechu Formuly 1 sú aj dlhodobé kontrakty, ktoré jej dodávajú na stabilite. To znamená, že nebudete jednoducho schopní všetko zmeniť naraz.“

„Ja si však myslím, že nás čaká niekoľko zmien, ktoré môžu byť implementované už teraz. Aspoň z toho, čo sme počuli, by to mali byť rozširovanie šou na trati, prístup do padoku, dať tímom a médiám väčšie právomoci a rovnako aj jazdcom. Myslím si, že tu teda je hneď niekoľko vecí, ktoré sa stanú celkom rýchlo,“ uzatvára Wolff.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac