spravy.sk spravy.sk

Haas odhalil svoj nový monopost VF-17

Predposledným tímom, ktorý predstavil svoje auto pre blížiacu sa sezónu 2017, sa stal americký Haas. Druhý monopost z dielne americkej stajne nesie označenie VF-17.

"Monopost VF-17 je nástupcom absolútne prvého auta tohto tímu označeného ako VF-16, ktoré Haas v roku 2016 vynieslo na ôsme miesto konštruktérskeho šampionátu," píše Haas vo svojom stanovisku pripomínajúc získanie 29 majstrovských bodov a skutočnosť.

"Byť účastníkom Formuly 1 prinesie spoločnosti takú úroveň uznania, akú nezískate len tak tradičnou reklamou," skonštatoval majiteľ tímu Gene Haas promujúci svoju spoločnosť Haas Automation, aby následne pripomenul štyri svoje podnikateľské ciele "väčší, lepší, rýchlejší, ľahší", ktoré by rád preniesol aj do motoršportu. "Ľudia vidia, čo dokážeme v F1 a tým pádom veria, že aj Haas Automation dokáže vyrobiť obrábacie stroje svetovej triedy."

"Vždy sa pokúšate postaviť rýchlejšie auto, ktoré je zvyčajne aj ľahšie," pridal pár slov technický riaditeľ tímu Günther Steiner. "Teraz vďaka tomu môžeme lepšie rozmiestniť dodatočné závažia a dosiahnuť lepšiu distribúciu váhy. Aerodynamika je celkom nová, rovnako aj pneumatiky. Potrebovali sme si teda ponechať možnosť na určité prispôsobenie. Z estetického hľadiska vyzerá auto agresívnejšie. Je ľahšie a aerodynamicky efektívnejšie. Všetko, čo sme sa naučili pri našom prvom aute, sme aplikovali i pri tomto."

Američania okrem toho pripomenuli, že stavili na o čosi inú schému lakovania, aj keď farby ostali zachované. Na záver svojho tlačového stanoviska dodali, že v Haas Automation pracuje približne 1 300 zamestnancov, ktorých produkt je prostredníctvom kalifornskej spoločnosti Oxnard vyvážaný do viac ako 60 krajín sveta.


Prvé fotografie:

Haas F1 Team

Haas F1 Team


Haas F1 Team


Haas F1 Team


Fotografie jazdcov:

Haas F1 Team

Haas F1 Team

Haas F1 Team

Haas F1 Team

Haas F1 Team

Haas F1 Team


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac