spravy.sk spravy.sk

Verstappen by si prial motor V10 alebo V12 a dotankovávanie

Max Verstappen má ešte len devätnásť rokov, no už vstupuje do svojej tretej formulovej sezóny. Na štartovom rošte však už nebude najmladší, pretože na scénu prišiel aj osemnásťročný Lance Stroll, ktorého uvidíme vo Williamse.

"Z hľadiska tréningu bola táto zima rozhodne najťažšia," potvrdil Verstappen v rozhovore pre svoju stránku verstappen.nl. "Na druhej strane je fajn, že pred tvrdým januárovým a februárovým tréningom som si mohol dopriať aj prestávku. Môj tréningový režim bol rovnaký ako predtým, len som trénoval dlhšie a častejšie. Rozhodne sa cítim byť pripravený."

Ako vyzeral bežný tréningový deň? "Nuž keď trénujete dvojfázovo, naplní vám to v podstate celý deň," odpovedal. "Začnete raňajkami, po ktorých nasleduje tréning trvajúci hodinu a pol, jedlo, sprcha a oddych. Druhá fáza takisto začne jedlom, po ktorom nasleduje tréning, sprcha a oddych."

"Keď skončíte tak je aj šesť alebo sedem hodín a už fakt nevládzete robiť niečo iné. V rámci oddychu som bol na lyžovačke. Viackrát som pozval svojich kamarátov do Monaka, to bol taký relax," usmial sa Max Verstappen.

Holanďan priznal, že z hľadiska zmien je v jeho aute nové takmer všetko. Zachovala sa len sedacia pozícia, brzdový a plynový pedál či volant: "To je fakt všetko, čo ostalo rovnaké!"

"A ako by vyzeralo moje ideálne auto? Azda by malo motor V10 a V12, k tomu širšie pneumatiky - také, aké máme dnes. No a malo by aj menšiu palivovú nádrž, takže v pretekoch by sme dotankovávali. A ešte by som mu možno dal trakčnú kontrolu."

Po otázke týkajúcej sa toho, v akej pozícii sa Max vidí o päť rokov, prišla jasná odpoveď. "Mojim hlavným cieľom je byť majstrom sveta, ale neznepokojujem sa tým, kedy sa tak stane. Vždy idete na maximum. Niekedy sa to vyvíja vašim smerom, niekedy nie. V priebehu piatich rokov však snáď tým šampiónom už budem," dodal Max Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac