spravy.sk spravy.sk

Stroll poškodil auto, Williams v utorok predčasne skončil

Druhý testovací deň Williamsu pred novou sezónou sa skončil veľmi skoro. Lance Stroll odjazdil len dvanásť kôl, pretože dvanástu zákrutu nezvládol ideálne a po šmyku si v štrku poškodil auto. Konkrétne malo ísť o predné krídlo a keďže tím nemá zodpovedajúcu náhradu, jazdy sa skončili.

"Lance bol v šiestom kole svojej druhej jazdy," informoval šéfinžinier Williamsu Rob Smedley. "Grip bol veľmi slabý a dostal šmyk, po ktorom spätne preletel cez štrk. Aj keď išlo o nevinnú nehodu, bohužiaľ sme zaznamenali dosť veľké poškodenie a sme v procese jeho opravovania."

Niektoré súčiastky bolo podľa Brita potrebné poslať domov do továrne, no do Barcelony sa vrátia až "niekedy v priebehu zajtrajška. Robíme maximum pre to, aby sme sa zajtra na trať vrátili čo možno najskôr. Program budeme môcť v najbližších dňoch ešte dohnať."

"Na monopost FW40 si len zvykám a pred nami je ešte dostatočné množstvo času," vyjadril sa Stroll. "Keď odjazdím viac kôl, tak si o všetkom utvorím omnoho lepší obraz. Je však fajn, že konečne som mohol jazdiť a už sa teším na pokračovanie."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac