spravy.sk spravy.sk

Newey: Rád začínam s jednoduchým a čistým autom

Keďže v tomto roku bude aerodynamika opäť zohrávať o niečo dôležitejšiu rolu, veľa sa očakáva od Red Bullu. Dizajn monopostu RB13 riadil geniálny Adrian Newey, vďaka čomu by táto stajňa azda mohla potrápiť aj dominantný Mercedes.

"V tejto chvíli pochopiteľne nevieme, čo spravili ostatní," reagoval Newey v rozhovore pre oficiálnu stránku Formuly 1. "Pri veľkej zmene pravidiel je to zvyčajne tak: počas zimy si pracujete na svojich veciach a netušíte s čím vyrukujú ostatní."

Angličan ďalej priznal, že z proporcionálneho hľadiska vyzerajú autá lepšie ako minuloročné: "Povedal by som, že naše je dosť čisté a jednoduché. To je na tom fajn. Momentálne som s jeho výzorom veľmi spokojný."

Na aute sa vyníma "žraločia plutva", ale taký Mercedes jazdil v pondelok aj bez nej. "Vôbec netuším, prečo ju nemali. Je to veľká štylistická zmena, ale z aerodynamického hľadiska má malý význam," pokračoval Adrian Newey

Na rozdiel od "čistého a jednoduchého" Red Bullu RB13 je Mercedes W08 značne komplikovanejší a vycibrenejší. Na aute toho vidieť omnoho viac. Pridajú niečo aj v Red Bulle?

"Áno, pribudnú nové súčiastky," potvrdil Adrian Newey. "Najskôr sme však auto chceli ponechať čisté a jednoduché, aby sme pochopili, čo to vlastne máme. Mercedes sa už možno dostal na vyššiu úroveň vyzretosti, ale ja rád začínam s jednoduchým a čistým autom, ku ktorému môžeme postupne niečo pridávať. Keď totiž začínate na komplikovanejšej úrovni, ľahko sa v tom môžete stratiť."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Adrian Newey

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac