spravy.sk spravy.sk

Horner tvrdí, že FIA odobrila nosové riešenie Red Bullu

Keď sme v nedeľu prvýkrát zhliadli nosovú časť Red Bullu, okamžite sa objavili špekulácie, že niečo také by nemalo byť legálne. Otvor v nosovej časti vraj má slúžiť na chladenie jazdca, no zdá sa, že interpretácií pravidiel je veľmi veľa.

Adrian Newey už v rozhovore pre Sky Sports povedal, že pri analýze jeho riešenia ho netreba porovnávať s vidlicou, s akou pred pár rokmi súťažil Lotus, ale skôr s minuloročnými otvormi v nosovej časti Force Indie. Ide o rovnaký pohľad na interpretáciu pravidiel.

"Sme presvedčení o tom, že pravidlá sme interpretovali správne," povedal šéf Red Bullu Christian Horner. "Sme presvedčení o tom, že je to úplne v súlade s pravidlami a máme aj dôkazový materiál, ktorý to potvrdzuje. FIA nám už pred časom povedala, že je to OK. Viac nemôžeme spraviť."

Napriek tomu nie je vylúčené, že niektorý z tímov by sa v Melbourne mohol rozhodnúť protestovať. Keď však Red Bull má súhlas FIA, s veľkou pravdepodobnosťou je v práve a proces môže konkurentov zbytočne zaťažiť.

"Je to otázka interpretácie," pokračoval Horner. "Vyzerá to tak, že podľa FIA je naša interpretácia pravidiel v poriadku. Keď má s tým niekto problém, môže protestovať a budú sa tým musieť zaoberať komisári."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac