spravy.sk spravy.sk

Ferrari vystrčilo rožky, najrýchlejší čas dňa ide na konto Räikkönena

Testy na okruhu Catalunya pri Barcelone pokračovali v utorok svojim druhým dňom a oproti pondelku sme najlepší čas skresali takmer o sekundu.

Tentoraz bol najrýchlejší pretekár Ferrari Kimi Räikkönen, ktorý zaznamenal o 23 tisícin lepší čas ako Lewis Hamilton z Mercedesu. Tu je však potrebné pripomenúť, že Fín nasadil mäkké a Angličan supermäkké pneumatiky, takže reálny rozdiel dobre neodzrkadľuje kvalitu jednotlivých výkonov. Na treťom mieste výsledkovej listiny evidujeme Maxa Verstappena z Red Bullu, ktorého strata je však už výraznejšia.

Vzhľadom na to, že minuloročná pole position bola na úrovni 1:22,000 a v roku 2015 dosiahol víťaz španielskej kvalifikácie čas 1:24,681, je vidieť, že autá sú postupom času výrazne rýchlejšie. Podmienka, ktorou má byť päťsekundové zrýchlenie oproti ročníku 2015, by mala byť čoskoro splnená.

Nie všetky tímy to však zatiaľ vidia takto pozitívne a niektoré stajne majú množstvo problémov. V tomto smere vyniká hlavne McLaren, ktorý musel nasadiť už tretiu pohonnú jednotku - poslednú, ktorú má v Barcelone k dispozícii. Z japonskej Sakury bola preto vypravená už aj štvrtá, ktorá by mala v noci, resp. zajtra doraziť na juh Európy.

Ideálne to nemali ani vo Williamse; Lance Stroll spravil po niekoľkých kolách jazdeckú chybu a svoje auto poškodil tak nešťastne, že na dovezenie náhradných dielov bude potrebné čakať až do priebehu stredy. Renault dokázal predpoludním odjazdiť len jedno inštalačné kolo a problémy s pohonnou jednotkou mal aj Sauber.

Testy budú pokračovať v stredu i vo štvrtok

Výsledky:

Motorsport.com


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Catalunya, Barcelona

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac