spravy.sk spravy.sk

Verstappen Red Bullu verí, rýchlosť Ferrari a Mercedesu ho neznepokojuje

Max Verstappen zaznamenal v priebehu utorňajších jázd v Barcelone tretí najrýchlejší čas. Absolvoval 89 kôl a zvládol naplánovaný program, takže bol spokojný. Naplnilo sa tak pondelňajšie želanie Daniela Ricciarda, ktorý mu to prial.

"Mali sme pozitívny deň a všetko išlo podľa plánu," potvrdil Max Verstappen hlúčiku novinárov, v ktorom nechýbala ani redakcia F1.sk. "Jediný otáznik mám nad konkurencieschopnosťou. Nie preto, že by som o nej pochyboval, ale preto, že momentálne sa koncentrujeme na niečo celkom iné. Včera sme mali s novým autom niekoľko problémov, ale to sa dalo na začiatok testov čakať. Dnes to bolo omnoho lepšie."

Devätnásťročný mladík hovoril aj o aktuálnych zmenách v F1: "Z pohľadu pretekára by to pokojne mohlo byť ešte o štipku rýchlejšie... Dosiahnuté časy Ferrari a Mercedesu ma neznepokojujú, veď nikto nevie, kto mal koľko paliva. My sa koncentrujeme len na spoľahlivosť, rýchlosť príde na rad neskôr."

"Nechcem tu však na nikoho útočiť, pochopiteľne že Ferrari i Mercedes budú veľmi rýchli. Počas prvých dní však o konkurencieschopnosť nejde, zaujímať sa o ňu môžeme v priebehu druhého týždňa testov," skonštatoval Verstappen, ktorý reagoval aj na obavy Lewisa Hamiltona týkajúce sa možnej slabej pretekárskej aktivity. Len sa nad nimi zasmial: "Pochopiteľne, že predbiehať sa dá a aj to viem. Dnes som to spravil hneď niekoľkokrát!"

Na ciele týkajúce sa novej sezóny je ešte veľmi skoro. "Zatiaľ chcem len zbierať kilometre. Ciele si môžem stanoviť aj neskôr," dodal Max Verstappen.

Red Bull Content Pool

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac