spravy.sk spravy.sk

Brawnov návrh: Raz do roka nemajstrovské preteky

Do barcelonského padoku v utorok dorazili aj zástupcovia spoločnosti Liberty Media. Na mieste nechýbal ani Ross Brawn, ktorý by sa mal po novom starať o športovú stránku veci. Oficiálny termín s novinármi síce nemal, ale poskytol zaujímavý rozhovor pre Sky Sports.

"Môj sen je taký, aby sme raz do roka mali nemajstrovské preteky," cituje Brawna Autosport. "No a v týchto nemajstrovských pretekoch by sme mohli experimentovať. Na jedno podujatie by sme mohli vyskúšať iný formát a videli by sme, ako funguje."

"Takto by sme formát mohli obmieňať, mohli by sme vyskúšať niečo iné a postupne to vyvíjať. Vylaďovali by sme to. Nuž a keď by to bolo lepšie, tak by sme si povedali: 'Teraz je to lepšie ako to, čo máme. Fanúšikom sa to páči, každému sa to páči. Vymeňme to'," vysvetľoval bývalý technický líder tímov ako Benetton, Ferrari, Honda, Brawn či Mercedes.

Vo vzdialenejšej minulosti sme v kalendári pravidelne mali aj nemajstrovské preteky, ale naposledy sa tak stalo v sezóne 1983, keď "Race of Champions" v Brands Hatch vyhral Keke Rosberg.

"V oficiálnom šampionáte nemôžete riskovať so zmenou formátu a potom to prípadne nezvládnuť. V tomto smere som trochu nervózny. Keď už začneme formát meniť, tak si musíme byť absolútne istí, že sme to zvládli správne. Keď začneme majstrovstvá s jedným formátom, tak ho v priebehu roka nemôžeme meniť, alebo by sme teda nemali..."

Zmeny musia byť pritom nastavené tak, aby oslovovali súčasných fanúšikov, ale aby zaujali aj potenciálnych nových divákov. "Ak by sme prešli na dvoje pretekov počas víkendu a potom by sme si uvedomili, že to vlastne nie je celkom to, čo sme chceli, už by sme to nezmenili," skonštatoval Brit.

"Nechceme prísť o našich klasických fanúšikov, chceme si ich udržať. Chceme im však ponúknuť niečo ešte lepšie a súčasne chceme navnadiť nových nadšencov. Potrebujeme to nejako vyvážiť," dodal Ross Brawn.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Liberty Media

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac