spravy.sk spravy.sk

Hillovi sa páči Arrivabeneho vášeň, praje si bojmi nabitú sezónu

Predsezónne testy nám dali prvé informácie týkajúce sa pomeru síl jednotlivých monopostov. Vždy je to však ošemetné porovnávanie, pretože nepoznáme aktuálne množstvo paliva a nemáme ani informácie o ďalších dôležitých faktoroch. Po množstve odjazdených kilometrov sa však zvyčajne dá niečo vytušiť.

"Nuž videli sme minimálne silné náznaky toho, že Ferrari je na tom dobre. Toto je povzbudzujúce," povedal bývalý pretekár Damon Hill pre Badger GP. "Na niektorých okruhoch to majú jazdci ťažké s tým, aby si vybojovali výhodu vďaka vlastným schopnostiam a Barcelona patrí medzi také. Zvyčajne sa na ňom zoradia podľa výkonnosti auta."

"Keď potom prídeme do Melbourne, čo je o niečo náročnejší a komplikovanejší okruh, tak tam už jazdec zohráva dôležitejšiu rolu. Čína bude potom opäť podobná ako Barcelona, no keď prídeme na šmykľavejšie a hrboľatejšie miesta, zvyčajne sa to premieša. Nebudem vytvárať predčasné závery, ale Mercedes vyzerá opäť dobre," skonštatoval majster sveta z roku 1996.

Rovnaké dva tímy spomenul aj ďalší bývalý pretekár Johnny Herbert: "Ale nemyslím si, že Red Bull už odkryl svoje karty. Toto je od Adriana Neweyho v mnohých ohľadoch typické. Je jasné, že vždy nadizajnujú dobré auto, no netušíme, ako sú na tom z hľadiska dodávateľa pohonu Renault."

"Ferrari sa pokúša tlmiť očakávania, pretože v minulom roku na seba vyvinuli veľký tlak a poučili sa," opäť sa prihlásil o slovo Hill. "Nechcú hýriť prehnaným sebavedomím, pretože ak to nevyjde, budú poriadne skritizovaní. Konajú teda rozumne a nič veľké nehlásia. Je toto auto produktom práce Jamesa Allisona? Ak áno, tak možno neurobili dobre, že mu umožnili odísť. Vyzerá však dobre a aj ohlasy jazdcov sú pozitívne."

Hill v ďalšej fáze rozhovoru uznal, že šéfovi Ferrari Mauriziovi Arrivabenemu by doprial úspech. "Bolo by fajn, ak by mal šancu... ale ak by tú šancu nevyužili, tak to treba všetko vymeniť. Páči sa mi však jeho vášeň. Je skvelá. Má typickú taliansku horúcu hlavu, ale podľa mňa je to pre šport zdravé. Ak by to zvládli a uspeli by, bolo by to dobré tak pre neho, ako aj pre Formulu 1. Sebastiana mám rád a Kimi mal výbornú minulú sezónu. Nezdá sa, že by stratil niečo zo svojej vášne.

"Keby sme ich dvoch videli vo forme a súčasne Ferrari vo forme... Lewis Hamilton vždy chcel takúto výzvu. Chce dokázať, že je najlepší. Práve toto si užíva; bolo by to súperenie, aké sme už dlhšie nevideli, pretože všetkému dominovali dvaja jazdci. V ich podaní sme síce videli slušný pretekársky šport, ale chceme aj zapojenie iného auta. A aj niektorého Red Bullu, pretože by bolo skvelé vidieť v boji aj Maxa alebo Daniela," dodal Damon Hill.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Damon Hill

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac