spravy.sk spravy.sk

Damon Hill založil asociáciu pretekárov PRDA

Damon Hill už pred časom avizoval založenie asociácie, prostredníctvom ktorej budú môcť súčasní a bývalí pretekári prezentovať svoje názory. Síce už na scéne je Asociácia pretekárov F1 (GPDA), no teraz k nej pribudla aj Asociácia profesionálnych pretekárov - Professional Racing Drivers Association (PRDA).

"Z môjho pohľadu bola vždy škoda, že vedúci predstavitelia motoršportu nerobili viac pre využitie unikátneho pohľadu profesionálneho pretekára," uviedol Damon Hill vo svojom príhovore.

"Mám to neuveriteľné šťastie, že sa môžem označovať za majstra sveta. Zvládol som všetky skúšky i testy a dostal som sa na vrchol môjho športu. Počas tejto cesty som sa naučil hneď niekoľko vecí. Verím, že tieto skúsenosti môžu využiť aj iní jazdci, ktorí sa uberú rovnakou cestou; buď tí, ktorí do športu vstupujú, ale aj tí, ktorí sú uprostred svojej kariéry, prípadne tí, ktorí si zvykajú na život po pretekárskej kariére."

"Súčasne som presvedčený aj o tom, že profesionálni pretekári môžu spoločne priniesť množstvo myšlienok namierených na zlepšenie športu pre všetkých jeho účastníkov i fanúšikov. Práve preto som založil Asociáciu profesionálnych pretekárov," skonštatoval majster sveta F1 z roku 1996. "Vytvorením tejto asociácie môžeme konečne prísť na to, čo pretekári v skutočnosti od ich športu chcú. Nuž a napokon uvidíme, či tieto myšlienky môžu byť z hľadiska dlhšieho času zapracované do procesu tvorby rozhodnutí."

Viac informácií o asociácii PRDA nájdete na stránke theprda.com. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Damon Hill

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac