spravy.sk spravy.sk

Berger: Ferrari spravilo veľký skok, ale Mercedes je jasne vpredu

V pondelok sme boli svedkami ďalšieho vydania relácie "Sport und Talk im Hangar 7", ktorú pravidelne vysiela rakúska televízia Servus TV patriaca Red Bullu. Hosťom bol Gerhard Berger, ktorý okrem svojej novej pozície vo vedení DTM hovoril aj o Formule 1.

"Po jediných pretekoch - a navyše na mestskom okruhu ako Melbourne - je vždy ťažké správne odhadnúť pomer síl," skonštatoval Berger. "Vždy hovorím, že na to, aby sme nadobudli jasnejšiu predstavu, si musíme počkať tri podujatia."

"Z môjho pohľadu je jasné jedno: Ferrari spravilo v zime veľký skok vpred. Prekvapilo ma to. Teší ma však aj iná vec: šéf Red Bullu Helmut Marko rozpoznal problémy svojho tímu a nepokúša sa tajiť ich. Od Red Bullu Racing očakávam, že v priebehu niekoľkých najbližších pretekov sa priblížia špičke..."

"Momentálne je podľa mňa jasne vpredu Mercedes, čo bolo v austrálskej kvalifikácii celkom jednoznačne vidieť. V pretekoch už azda menej, ale asi za to mohli aj okolnosti. Mercedes si udržal náskok. My ako fanúšikovia pochopiteľne dúfame, že všetky tri top tímy budú bližšie pri sebe, vďaka čomu by sme sa dočkali skvelých majstrovstiev," pokračoval absolvent 210 veľkých cien, ktorého slová cituje Speedweek.

Berger hovoril aj o tom, že prvé preteky boli podľa neho "v poriadku" a autá boli značne rýchlejšie ako v minulom roku: "Okrem toho opäť vyzerajú agresívnejšie..."

"V F1 však je aj na čom pracovať. Počnúc technikou, ktorá je sčasti taká komplikovaná, že fanúšikovia jej ani nerozumejú. A dokonca jej niekedy nerozumejú ani ľudia od fachu," pripomenul Gerhard Berger. "Jednou z tém je aj predbiehanie. Keď sa bude dať pred súpera dostať len vďaka nastaviteľnému zadnému krídlu (DRS), tak to nie je podľa mojej chuti."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Gerhard Berger

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac