spravy.sk spravy.sk

Damon Hill: Smrť DRS

Portál Mercedesu "Pure Pit Wall" narátal v priebehu Veľkej ceny Číny 54 klasických predbiehaní a okrem toho desať manévrov za pomoci DRS. Ide o niečo veľmi nezvyčajné, pretože doposiaľ sa predbiehalo hlavne za pomoci sklopenia zadného krídla.

Do veľkej miery za to určite môžu charakteristiky čínskeho okruhu. Jazdcom sa v zákrute pred dlhou rovinkou podarilo ich súperom natoľko vzdialiť, že útočiť s DRS potom nebolo jednoduché. Recept však ukázal napríklad Sebastian Vettel, ktorý predbiehal mimo zóny DRS v šiestej zákrute.

Majstra sveta z roku 1996 Damona Hilla to veľmi potešilo a žiada zrušenie DRS. Na Twitter dokonca napísal "Smrť DRS" a pridal hashtag #DeathToDRS. Nie každý však s týmto názorom súhlasí, pretože vyznieva až príliš zjednodušene.

Will Buxton z televízie NBC sa napríklad pýta: "A nebola DRS práve tou vecou, ktorá jazdcom umožnila priblížiť sa k súperom a o niekoľko zákrut neskôr zaútočiť?"

Podobne to vnímal aj bývalý pretekár Johnny Herbert. "DRS v Číne pomohlo celkovej šou," skonštatoval. "Zakážme ho a ako sa jazdci udržia svojich súperov?"

Veľké množstvo manévrov sa napokon zrodilo ešte v úvodnej časti VC Číny, keď bola trať mokrá a vládli netradičné podmienky. Neskorší priebeh pretekov zasa ukázal, že predbiehanie je poriadne náročné, ale o to viac chutí. Alebo?

Vaše názory na DRS radi privítame v diskusii.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Damon Hill

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac