spravy.sk spravy.sk

Alonso v stredu začne testovať v Indianapolise (LIVE-VIDEO)

Fernando Alonso pokračuje vo svojej intenzívnej príprave na podujatie Indianapolis 500. V stredu sa bude pripravovať už aj priamo na trati, pričom ho čaká akási "nováčikovská orientácia".

"Marco (Andretti, pozn. red.) vyjde na trať o deviatej ráno, teda v závislosti od počasia, pretože v noci má byť dosť chladno. V zásade absolvuje akýsi 'shakedown'. IndyCar mu povoľuje desať kôl," skonštatoval manažér tímu Andretti Autosport Rob Edwards pre Autosport. "Potom tam posadíme Fernanda. Náš zámer je taký, aby sme počas tohto testu absolvovali jeho nováčikovskú orientáciu."

"Každý nováčik má pred tréningovým týždňom na Indy 500 právo na jeden oválový test. Takže práve na tento účel chceme využiť tento prvý test," pokračoval Edwards.

Nováčikovia Indy 500 musia absolvovať desať kôl v rýchlosti 205 až 210 míľ za hodinu, potom pätnásť v rýchlosti 210 až 215 a následne pätnásť v rýchlosti vyššej ako 215 míľ za hodinu.

"Ide nám o to, aby sa Fernando dostal do potrebnej pohody a zvykol si na jazdu v takýchto rýchlostiach," skonštatoval Američan, podľa ktorého to v prípade chladu nemá význam zbytočne preháňať. "Mohla by to byť dvojsečná zbraň. Hustejší vzduch zabezpečuje silnejší prítlak, ale súčasne je ťažšie dostať teplotu pneumatík do potrebného stavu."

Majster sveta Formuly 1 Mario Andretti si myslí, že Alonso bude mať najväčšie problémy so zvykaním si na premávku. "Najväčší rozdiel bude práve v blízkosti iných áut, odhade vzdialeností a podobne. Musí spoznať to, ako sa ostatní správajú," pripomenul Andretti. "Ale úroveň jazdenia je dnes v IndyCar pomerne dobrá. Je tam dobrá zostava jazdcov."

Jazdy by mali prebiehať od 15.30 h nášho času, sledovať ich môžete na priloženom videu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac