spravy.sk spravy.sk

Carey kritizuje Ecclestona: Príliš často sa tu hovorilo NIE

Nástupca Bernieho Ecclestona Chase Carey nie je príliš spokojný s odkazom, ktorý tu zanechal jeho predchodca. V aktuálnom rozhovore povedal, že Ecclestonovi chýbala vízia a aj keď jeho prácu z niekoľkých desaťročí obdivuje, nebolo to len ružové. Vždy sa vraj koncentroval len na krátkodobé hľadisko.

"Deň čo deň objavujem určitú úroveň frustrácie," povedal Carey pre Press Association. "Toto bol do veľkej miery šport, ktorého zvykom bolo hovoriť až príliš často slovo NIE. Ja chcem omnoho častejšie hovoriť ÁNO. Aký je význam myšlienky či nápadu v prípade, keď na všetko dostanete odpoveď NIE?"

"Existuje množstvo vecí, ktoré nikto nerobil, ale potrebujeme ich robiť. Máme pocit, že šport nebol počas posledných piatich či šiestich rokov riadený tak, aby využíval celý svoj potenciál a využíval to, čo tu je k dispozícii. Všetci robíme chyby a nikto nie je perfektný. Bernie prevzal tento biznis pred desaťročiami a predal ho za osem miliárd dolárov. Za to, čo odviedol, si zaslúži uznanie. V dnešnom svete však šport potrebujete dostať na trh a my sme toto umiestňovanie na trhu nerobili," upozornil Američan.

Liberty Media je vo vedení Formuly 1 ešte len tri mesiace, ale ľuďom z tejto spoločnosti sa podarilo rozpoznať veľa nedostatkov. "Jednou z vecí, ktorá nepomáhala, určite bolo neprestajné orientovanie sa na krátkodobé hľadisko a na to, čo spravíme na budúci týždeň. My sa však skôr zaujímame o to, kde bude šport o tri roky a nie o tri mesiace. Bernie sa vždy veľmi orientoval na krátkodobé hľadisko, no nám ide o dlhodobú hodnotu."

Niektoré rozhodnutia si podľa Careyho bolo potrebné omnoho lepšie premyslieť. "Napríklad súčasný motor, ktorý je napokon príliš komplikovaný, príliš drahý a prišli sme kvôli nemu o zvuk, ktorý športu dodával určitú tajomnosť," zdôraznil Chase Carey.

"Chceme spraviť viac vecí, ale chce to čas. Nový motor nemôžeme mať o dva mesiace, pretože by to prinieslo viac škody ako osohu. Chceme sa postarať o to, aby sme mali nástroje na správne smerovanie biznisu a veci nechceme len tak hádzať do éteru, aby niekto mal mediálnu poživeň," dodal Carey.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bernie Ecclestone

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac