spravy.sk spravy.sk

Lauda: Ferrari je celkom jednoznačne vpredu

Niki Lauda bol po Veľkej cene Ruska spokojný s víťazstvom svojho pretekára Valtteriho Bottasa, ale celkovo ho aktuálna situácia v F1 príliš neteší. Ferrari je na jeho vkus až príliš silné.

"Ferrari je celkom jednoznačne vpredu," povedal Lauda v rozhovore pre rakúske Kronen Zeitung. "Musíme presne rozanalyzovať, čo a prečo nefunguje. A potom pripraviť pre Barcelonu tie správne kroky. Všetky tímy tam prinesú svoje vylepšenia a Ferrari určite spraví krok vpred, takže my potrebujeme dva kroky. A Red Bull tri."

Času je však málo... "Práve preto prebiehajú počas tohto týždňa v Anglicku obrovské rozhovory s našimi technikmi," reagoval trojnásobný majster sveta, podľa ktorého to Mercedes dokáže otočiť tak, "aby sme od Barcelony opäť mali rýchlejšie a konkurencieschopnejšie auto, s ktorým by sme sa opäť mohli tešiť aj z určitého náskoku. Chce to len čas."

Lauda ďalej priznal, že monopost Mercedesu je príliš ťažký a treba vylepšiť aj jeho aerodynamiku. "No a hlavne musíme pochopiť to, prečo u nás nové a širšie pneumatiky Pirelli nefungujú tak, ako u Ferrari. Keď je horúco ako v Bahrajne, tak sa do optimálneho pracovného okna dostaneme ľahšie. Ale keď je chladnejšie, tak z neho vypadneme. Ferrari je pritom vždy v ňom."

Následne prišli slová chvály na adresu Valtteriho Bottasa, ktorý v Rusku doslova senzačne zvíťazil. "Najskôr zázračný štart, potom perfektný výkon. Niečo takéto som vôbec neočakával. V podaní Tota Wolffa a mňa bolo správne, že sme najali práve Bottasa," zdôraznil Niki Lauda, ktorého potešilo aj to, že z Lewisa Hamiltona je odrazu tímový hráč: "Je to nové, ale dobré. Má radosť z toho, že vyhral aj druhý jazdec."

S Bottasom vraj Hamilton nemá žiadne problémy a správa sa perfektne. Na tieto slová nasledovala domnienka, že k jeho filozofii to azda príliš nepasuje. "Ale k našej áno!" zasmial sa Lauda.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lauda Niki

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac