spravy.sk spravy.sk

Berger verí v zázrak a dobré správy o Schumim

Počas minulého víkendu sa v Hockenheime konali preteky DTM, ktoré spolukomentoval osemnásťročný Mick Schumacher. Aj preto sa opäť začalo hovoriť o zdravotnom stave jeho otca, aj keď on pochopiteľne takúto otázku nedostal. Nový šéf série Gerhard Berger však áno.

"Verím v zázrak a veľmi dúfam, že čoskoro sa o Michaelovi dopočujeme pozitívne správy," povedal Berger, ktorého cituje kolínsky Express. "To, ako túto ťažkú situáciu zvládajú Corinna a Mick, je obdivuhodné. Podľa mňa je napokon úžasné, že Mick počúval svoje srdce a rovnako sa usiluje presadiť na pretekárskom poli."

"Pochopiteľne, že Michaelove šľapaje sú obrovské, ale Mick má talent i správne prostredie na to, aby dokázal zvládať tlak. Predsa len je to Schumacher - a oni vedia, ako to chodí," usmial sa Rakúšan.

K osudu slávnej rodiny sa vyjadril aj pretekár DTM Maro Engel. "Všetci v padoku na Michaela často myslíme a priali by sme sa, aby sa sem raz vrátil," povedal Engel, ktorý sa onedlho zúčastní aj charitatívneho zápasu v Mainzi. "Michael ma predtým pozval do výberu jazdcov Nazionale Piloti. Bude pre mňa cťou, že si teraz zahrám s jeho synom."

Pretekár Mercedesu je presvedčený o tom, že Schumi mladší sa môže výrazne presadiť a dostať do najvyššej triedy motoršportu. "Keď som Micka videl v aute F3, bol som pevne presvedčený o tom, že si nájde svoju cestu do F1. V osobe Sabiny Kehmovej má top manažérku a Prema je najlepší tím," dodal Maro Engel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac